Stora Enso oddaje firmę Formeca
9 Jan 2017 12:13

Koncern Stora Enso zdecydował się na przekazanie 100% udziałów w Formeca, swej spółce zależnej z siedzibą w Finlandii, która dostarcza wysokiej jakości maszyny do automatycznych linii pakujących. Firmę przejmie Amitec Oy, fińskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w projektowaniu i produkcji maszyn.

Po zakończeniu transakcji Stora Enso będzie sprzedawać maszyny Formeca i oferować wsparcie oraz konsultacje klientom korzystającym z automatycznych rozwiązań pakujących tej firmy. To oznacza, że będzie nadal dostarczać maszyny pakujące Formeca swym klientom na kluczowych rynkach.

„Stora Enso, korzystając ze specjalistycznych kompetencji firmy Amitec na tym polu, będzie w stanie jeszcze efektywniej służyć klientom. Amitec posiada niezbędne moce do dalszego rozwoju marki Formeca i gwarantuje, że osiągnie ona progres” - mówi Peter Torstensson, starszy wiceprezes i szef zespołu Corrugated Nordics w oddziale Rozwiązań Pakujących w Stora Enso.

Transakcja ma charakter wiązany i będzie miała ograniczony wpływ na obciążenia finansowe obu firm. Po rozdzieleniu do Stora Enso zostanie przeniesionych kilku pracowników Formeca, którzy mają usprawnić wsparcie klientów koncernu w zakresie automatyki urządzeń pakujących, podczas gdy pozostała część personelu pozostanie u dotychczasowego pracodawcy.

Na podstawie informacji Stora Enso opracował TK