Stora Enso sponsorem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Lahti 2017
2 Oct 2015 09:41

Koncern Stora Enso znalazł się wśród sponsorów mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Lahti 2017. Wspólnym celem organizatorów – Światowej Federacji Narciarskiej i firmy Stora Enso, bazującej w swoich działaniach na materiałach odnawialnych - jest promowanie i wspieranie imprez sportowych organizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, z proekologicznym przesłaniem.

Fińskie miasto Lahti będzie gospodarzem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym już po raz siódmy. Impreza odbędzie się w dniach 22 lutego – 5 marca 2017 roku. Rok wcześniej w tym samym miejscu zostaną zorganizowane zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym, skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej, będące preludium do mistrzostw Lahti 2017.

„Ta współpraca jest dla nas czymś wyjątkowym, gdyż historia Stora Enso w Finlandii jest bardzo długa – rozpoczęła się jeszcze przed uzyskaniem przez ten kraj niepodległości w roku 1917” – mówi Karl-Henrik Sundström, CEO koncernu Stora Enso. „To dla nas zaszczyt, że możemy wspierać i współtworzyć tę niezwykle prestiżową i popularną imprezę sportową w roku, w którym Finlandia będzie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości”.

„Bycie sponsorem mistrzostw świata Lahti 2017 jest dla nas naturalne, choćby z uwagi na fakt, że w skandynawskich lasach – gdzie tkwią korzenie naszej firmy – odbędą się zawody w narciarstwie biegowym. Poprzez dostarczenie naszych odnawialnych materiałów, takich jak opakowania, biosurowce, produkty wykonane z drewna oraz papier, będziemy mieć znaczący udział w imprezie, której organizatorzy w coraz większym stopniu dbają o zrównoważony rozwój i proekologiczny charakter wydarzenia. Będziemy przy tym bazować na pozytywnych doświadczeniach z tegorocznych mistrzostw świata, które odbywały się w szwedzkim Falun” – dodaje Karl-Henrik Sundström.

„Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy ze Stora Enso przy tworzeniu tego międzynarodowego wydarzenia, które z jednej strony cieszy się bardzo dużą popularnością, z drugiej zaś – ważne są jego aspekty proekologiczne. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy niezapomnianą imprezę” – dodaje Janne Leskinen, sekretarz generalny Lahti 2017.

Marcel Looze, menedżer ds. marketingu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, podsumowuje: „Stora Enso zademonstrowała swoje wsparcie dla sportów zimowych już podczas tegorocznych mistrzostw świata w Falun. Cieszymy się, że firma podjęła kolejny krok, angażując się w organizację ich kolejnej edycji, odbywającej się w roku 2017 w Lahti”.

Źródło: Stora Enso