Sukces Dni Otwartych firmy Mark Andy Poland w Warszawie
27 Apr 2017 10:12

Ponad 300 gości z całego świata, dziewięć zakontraktowanych urządzeń (pięć maszyn drukujących i dwie przewijarki), duże zainteresowanie najnowszymi rozwiązaniami w zakresie produkcji etykiet i opakowań – to najkrótsze podsumowanie Dni Otwartych Mark Andy Poland, jakie odbywały się w europejskim centrum demonstracyjnym tej firmy w Warszawie w dniach 5-7 kwietnia br. Impreza zakończyła się dużym sukcesem i potwierdziła wiodącą pozycję amerykańskiego producenta na rynku maszyn wąskowstęgowych. Stanowiła jednocześnie przegląd szerokiego portfolio technologicznego Mark Andy, stworzonego z myślą o firmach z tego segmentu. Film będący relacją z wydarzenia jest już dostępny na kanale firmy Mark Andy w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=U8B9RpZ-o8Y.

Tom Cavalco, dyrektor zarządzający Mark Andy Europe podkreśla jeszcze jeden aspekt warszawskich Dni Otwartych: „Frekwencja podczas tego wydarzenia, fakt że gościliśmy klientów z niemal dwudziestu krajów i czterech kontynentów, wreszcie – jego świetne efekty sprzedażowe potwierdziły słuszność naszej decyzji o utworzeniu europejskiego showroomu Mark Andy właśnie w Polsce. Przed dwoma laty, z okazji jego otwarcia, pokazaliśmy jedną maszynę. Tym razem można było zobaczyć podczas pracy aż cztery różne urządzenia, dedykowane wąskowstęgowej produkcji etykiet. Wszystkie one znalazły swoich nabywców, a finalnie podczas Dni Otwartych sprzedaliśmy siedem maszyn drukujących Mark Andy oraz dwie przewijarki Rotoflex”.

Europejską premierę w Warszawie miała maszyna fleksograficzna drugiej generacji – Performance Series P7. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań Mark Andy, bazujące na napędach serwo, a w ostatnim czasie – wzbogacone o nowe możliwości w zakresie przetwarzania zadrukowanej wstęgi o szerokości 430 mm. Z myślą o Dniach Otwartych przygotowana została wersja wyposażona w dziewięć zespołów fleksograficznych z technologią ProLED zwiększającą moc suszenia oraz liczne opcje dekorowania, uszlachetniania i przetwarzania w trybie inline (m.in. tłoczenie folią na zimno i gorąco, sekcję sitodruku oraz innowacyjne bezrozpuszczalnikowe laminowanie).

Goście odwiedzający warszawskie spotkanie mieli też okazję zobaczyć „na żywo” dwie z trzech oferowanych przez Mark Andy platform hybrydowych, bazujących na technologii cyfrowej. Jedna z nich – produkcyjna maszyna Digital Series, pracująca w technice inkjet UV to rozwiązanie w pełni konfigurowalne z myślą o indywidualnych potrzebach użytkownika. Linia, obsługująca wstęgę o szerokości 330 mm i pracującą z prędkością 76 m/min., została zbudowana na bazie maszyn Performance Series. Wersja przygotowana z myślą o Dniach Otwartych uwzględniała dodatkowo trzy zespoły fleksograficzne. Pierwszy został zainstalowany przed, zaś dwa pozostałe – po module inkjetowym (drukującym w trybie CMYK z dodatkową bielą).

Druga z cyfrowych propozycji Mark Andy – maszyna Digital One – obsługuje wstęgę o szerokości 330 mm i – będąc także rozwiązaniem hybrydowym – została wyposażona w moduł drukujący suchym tonerem (w trybie CMYK), zespół fleksograficzny (wykorzystywany do tłoczenia folią na zimno bądź laminowania) oraz moduł wykrawający. Digital One to rozwiązanie klasy entry-level, skierowane do producentów etykiet, którzy nie mają potrzeby inwestowania w wysokowydajne, produkcyjne maszyny cyfrowe.

W zakresie inspekcji wstęgi i procesów wykończeniowych podczas Dni Otwartych zaprezentowana została wysokowydajna przewijarka Rotoflex VSI, pracująca z prędkością 305 m/min. i obsługująca wstęgę o szerokości 330 bądź 440 mm. Urządzenie posiada dedykowane rozwiązanie do transportu wstęgi Rotoflex e-Drive 2.0 i system kontroli URC 2.0.

Prezentacje wszystkich ww. urządzeń spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem gości odwiedzających Dni Otwarte. Wśród nich niemal połowę stanowili przedstawiciele drukarń z Polski, gdzie firma Mark Andy na przestrzeni ostatniej dekady zainstalowała 128 maszyn drukujących. Mówi Tom Cavalco: „Polska, jak również inne kraje rozwijające się – nie tylko europejskie, to dla nas bardzo ważny rynek o dużym potencjale i popycie na wiedzę i zaawansowane rozwiązania technologiczne, zarówno fleksograficzne jak i cyfrowe/hybrydowe. Będąc światowym liderem w produkcji maszyn wąskowstęgowych chcemy stale wychodzić naprzeciw potrzebom klientów z tego regionu świata. Kwietniowe Dni Otwarte w Warszawie były jednym z tego typu działań”.

Szerszej publiczności portfolio firmy, w tym rozwiązania pokazane podczas warszawskiego wydarzenia, zostanie zaprezentowane podczas jesiennych targów Labelexpo Europe w Brukseli. Warto dodać, że tylko w ubiegłym roku firma Mark Andy sprzedała na europejskim rynku ponad 50 maszyn drukujących w różnych konfiguracjach, z których część trafiła do klientów z Polski. W warszawskim oddziale firmy pracuje obecnie 11 osób – to niemal połowa całego europejskiego zespołu Mark Andy (oprócz Polski są oni zatrudnieni w filiach w Wielkiej Brytanii i Niemczech).

Źródło: Mark Andy

W zakresie inspekcji wstęgi i procesów wykończeniowych pokazana została przewijarka Rotoflex VSI.

Europejską premierę na warszawskich Dniach Otwartych miała nowej generacji maszyna fleksograficzna Performance Series P7.

Z myślą o użytkownikach poszukujących rozwiązania klasy entry-level firma Mark Andy zaprezentowała maszynę Digital One.

Digital Series to jedna z trzech "hybrydowych" maszyn Mark Andy, bazujących na technologii cyfrowej.