Sun Chemical ostrzega przed możliwym deficytem fotoinicjatorów na rynku
14 May 2018 07:34

Z uwagi na potencjalne rynkowe braki fotoinicjatorów, o których przed kilkoma dniami ostrzegało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Farb Drukarskich (EuPIA), farby utwardzane światłem UV produkcji Sun Chemical mogą w przyszłości trafiać do klientów z opóźnieniem.

Działania rządów oraz wdrażane przez nie przepisy prawne, których celem jest ochrona środowiska, doprowadziły do czasowego wycofania lub ograniczenia produkcji fotoinicjatorów przez wielu producentów. Co więcej niektóre fabryki, powołując się na działanie sił wyższych, zdecydowały się na przeprowadzenie nieplanowanych działań konserwatorskich lub przerw w funkcjonowaniu.

„Sun Chemical usilnie pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa dostaw i ograniczeniem potencjalnych braków fotoinicjatorów poprzez wdrażanie nowych typów produktów i poszukiwanie nowych źródeł” - powiedział Felipe Mellado, dyrektor marketingu i członek zarządu San Chemical. „Zachęcamy naszych klientów, którzy mają jakiekolwiek pytania lub obawy, do kontaktu ze swymi przedstawicielami handlowymi”.

Na podstawie informacji Sun Chemical opracował TK