Sun Chemical rozpoczął sprzedaż farb UV flekso nowej generacji
5 Apr 2017 07:33

Firma Sun Chemical uzupełniła rodzinę swych farb UV flekso do druku wąskowstęgowego SolarFlex o dwa nowe wysoko wydajne zestawy: SolarFlex Integra oraz SolarFlex FSP, które opierają się na całkowicie nowym składzie chemicznym.

Nowe farby to rezultat dwuletnich prac rozwojowych oraz – co nie mniej ważne – trwającej rok optymalizacji we współpracy z klientami, która gwarantuje, że spełniają one ich wymogi. Nie ustępując swoim poprzednikom pod względem zaawansowanej technologii, SolarFlex Integra oraz SolarFlex FSP mogą pochwalić się niezrównanym, jednolitym przepływem oraz lepkością w całej gamie kolorów, doskonałą drukownością i transferem, jak również wyjątkowo niską skłonnością do spieniania.

Nowe farby SolarFlex Integra, które zastępują gamę SolarFlex Nova SL, zostały opracowane z myślą o druku etykiet, etykiet rękawowych i opakowań, które nie muszą spełniać wymogów migracji stawianych opakowaniom na produkty spożywcze. Z kolei SolarFlex FSP są przeznaczone do powierzchniowego zadruku folii giętkich i etykiet na produkty żywnościowe, które muszą być zgodne z przepisami dotyczącymi granicznych wartości migracji, i oferują znaczącą poprawę w porównaniu z dotychczas stosowanymi farbami UV flekso.

Produkowane z użyciem nowych koncentratów pigmentowych, obie nowe gamy farb oferują większą intensywność kolorystyczną i gęstość, utrzymując jednolite własności reologiczne w całym zakresie kolorów. Ponieważ są wytwarzane z tej samej gamy koncentratów, zmiana SolarFlex Integra na SolarFlex FPS nie wpływa na kolory osiągane w druku.

Producent wyraźnie poprawił także własności przylegania do nieprzepuszczalnych podłoży oraz utrzymywanie się na podłożach chłonnych, co rozszerza gamę materiałów, które mogą być zadrukowywane farbami SolarFlex Integra i SolarFlex FSP.

Mark Walkling, kierownik produktu w dziale ECP Packaging & Narrow Web Labels, Europe w firmie Sun Chemical: „Po uważnym wsłuchaniu się w zróżnicowane potrzeby naszych klientów z sektora flekso cieszy nas, że możemy odpowiedzieć na nie rynkowym wdrożeniem nowych, wysoko wydajnych produktów z gamy UV flekso, SolarFlex Integra oraz SolarFlex FSP. Stanowią one wyraźny postęp w rozwoju produktów, nie tylko zapewniając ulepszoną jakość druku i niezawodność, ale także znacząco lepsze przyleganie i trwałość, tym samym zwiększając ilość podłoży nadających się do zadruku.”

„W trakcie rygorystycznego procesu legalizacji zyskaliśmy nowe zlecenie od liczącego się klienta z sektora druku etykiet i opakowań i otrzymaliśmy pozytywne oceny od innych odbiorców uczestniczących w testach – jeden z nich opisał nowe produkty jako 'najlepsze farby UV flekso, jakie widziałem'. Te opinie zachęciły nas do dalszego rozwoju produktów i jesteśmy szczęśliwi, mogąc zaoferować nowym i obecnym klientom możliwość skorzystania z efektów ciężkiej pracy i poświęcenia naszego zespołu badawczego.”

SolarFlex Integra oraz SolarFlex FSP są już dostępne dla europejskich klientów firmy Sun Chemical.

Na podstawie informacji Sun Chemical opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!