Systemy UV i LED firmy IST METZ na targach ICE Europe 2019
7 Feb 2019 12:14

Na targach ICE Europe, które będą się odbywać od 12 do 14 marca 2019 roku w Monachium, producent systemów UV i LED - IST METZ zaprezentuje szeroką ofertę produktów najwyższej jakości, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów, które są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom.

Od ponad 40 lat IST METZ z siedzibą w Nurtingen w Niemczech konstruuje i produkuje systemy UV przykładając ogromną wagę do jakości zastosowanych elementów, w większości wyprodukowanych w Niemczech. Potwierdzeniem ich niezawodności są udzielane gwarancje wynoszące 2500 godzin na żarniki UV oraz 10 000 godzin na reflektory.

Firma stale prowadzi prace badawczo-rozwojowe wprowadzając najnowocześniejsze rozwiązania do swoich produktów, tak aby sprostać wymaganiom każdego procesu produkcyjnego. Od wielu lat stosuje technologię śledzenia promieni UV oraz modelowanie 3D, dzięki którym możliwe jest takie dopasowanie geometrii reflektorów UV, aby uzyskać jak najlepsze efekty suszenia. Czujniki UV umożliwiają natychmiastowy pomiar promieniowania on-line zapewniając stabilność procesu. Reflektory URS posiadają specjalne powłoki dichroiczne, dzięki którym ciepło jest odprowadzane od podłoża, natomiast zmaksymalizowana jest ilość promieni UV docierających do podłoża.

Portfolio IST METZ jest bardzo szerokie – od systemów UV wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania, w tym suszące w środowisku obojętnym, poprzez systemy LED, ekscymery, po ręczne urządzenia LED HANDcure. Dzięki temu systemy IST od dziesięcioleci z powodzeniem są wykorzystywane przez firmy z branży przetwórstwa w najbardziej wymagających procesach. Suszą farby, kleje, lakiery, silikony, żywice na papierze, tekturze, folii, specjalnych filmach, materiałach niewsiąkliwych, wrażliwych na temperaturę.

Na tegorocznych targach ICE firma IST METZ zaprezentuje system UV BLK, który charakteryzuje się znacznym wzrostem wydajności suszenia w porównaniu do konwencjonalnych systemów UV bez zwiększania mocy lampy UV. Oznacza to zwiększoną produktywność przy zmniejszonych kosztach operacyjnych.

Na stoisku będzie prezentowany również nowy moduł LEDcure. Sprytna modułowa koncepcja w połączeniu z wyjątkowo solidną i kompaktową konstrukcją zapewniają użytkownikowi maksymalną elastyczność i wszechstronność. System jest dowolnie skalowalny i może być dostosowany do wszystkich formatów maszyn. Dzięki nowej technologii XT8 booster, LEDCure ma do 30% więcej mocy niż inne systemy LED dostępne na rynku. Inne zalety nowego LEDcure to prosta wymiana optyki i diod LED bez konieczności odsyłania całego modułu do producenta.

Zachęcamy do odwiedzenia IST METZ na targach ICE EUROPE: stoisko 142, Hala A6. Na stoisku do Państwa dyspozycji będzie Andrzej Jabłoński, Autoryzowany Dealer IST METZ w Polsce.
Więcej informacji na stronie  www.ist-uv.pl 

Nowa lampa LEDcure zapewnia o 30% większą wydajność w porównaniu do innych lamp dostępnych na rynku

 

 

 

 

 

 

Artykuł sponsorowany