Tau 330 w Estonii
21 May 2015 14:32

Firma Durst specjalizująca się w przemysłowych zastosowaniach druku inkjet, poinformowała o pierwszej udanej instalacji systemu druku cyfrowego UV inkjet Tau 330 w Europie Wschodniej, w estońskiej firmie LabelPrint OÜ z siedzibą w Peetri. LabelPrint OÜ to największa drukarnia fleksograficzna w kraju zatrudniająca ponad 50 osób. Ciągły rozwój firmy spowodował, że krótkie i średnie serie stały się znaczącą częścią codziennych prac drukarni. Z tego powodu niezbędne było znalezienie bardziej wydajnego i oszczędnościowego cyfrowego rozwiązania. W wyniku długotrwałych poszukiwań i oceny dostępnych rozwiązań druku cyfrowego LabelPrint OÜ zadecydowała o wyborze Durst Tau 330. „Tuż po zainstalowaniu Tau 330 pracuje każdego dnia przez całą zmianę. Zamierzamy przekazać wszystkie możliwe krótkie i średnie serie na Tau 330, gdyż zapewnia optymalną jakość druku w połączeniu z szybkością i najwyższą elastycznością” - powiedział Sten Sarap, prezes LabelPrint OU. „Tau 330 wkrótce będzie drukować na kilku zmianach, co pozwali nam na obsługę naszych klientów w najlepszy możliwy sposób.”

Durst Tau 330

Dzięki Tau 330 Durst wyznacza nowe standardy w drukowaniu cyfrowym etykiet i opakowań w technologii UV inkjet. Wyposażony w jednoprzebiegową głowicę Xaar 1002, system umożliwia druk do szerokości 330 mm z maksymalną prędkością do 48 metrów na minutę. Pozwala to na osiągnięcie niespotykanej wydajności produkcji do 950 m² na godzinę. Standardową konfigurację CMYK można dodatkowo wzbogacić kolorem białym, a także pomarańczowym i fioletowym - kolorami niezbędnymi w drukowaniu etykiet w przestrzeni Pantone.

Kompleksowe oprogramowanie RIP ze zintegrowanymi zarządzaniem kolorem i podłożem jest elementem wszystkich modeli Tau 330. Nowy tryb druku wysokiej jakości pozwala osiągnąć rozdzielczość 720 x 1260 dpi, co stanowi znaczącą poprawę wydruku, skutkując bardzo wyraźnym tekstem i wszystkimi drobnymi szczegółami w grafikach i obrazach. Aby zoptymalizować wydajność w pełni cyfrowego przepływu produkcji, Tau 330 może być opcjonalnie wzbogacony w linii o nowy, zsynchronizowany system wykańczania laserowego, wyprodukowany przez firmę Spartanics. Wyposażony w 1000-Watt laser, mechanizm umożliwia w pełni automatyczne dopasowanie się do wydruku podczas pracy – jednoprzebiegowo.

Tau 330 mogą również korzystać z nowych tuszy Tau low-migration UV firmy SUNJET do drukowania na podstawowych opakowaniach żywności. Podłoża wraz z tuszami niskomigracyjnymi TAU spełniają wszystkie wytyczne Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Farb Drukarskich (EuPIA), Ordynacji szwajcarskiej ws. przedmiotów codziennego użytku oraz specyfikacji Nestle dot. farb do opakowań. Uwzględniając tusze, spektrum druku Durst Tau 330 poszerza się o różne rodzaje aplikacji. Nowo zainstalowany system gazu obojętnego redukuje także typowy zapach tuszu UV inkjet, aby spełnić wymagania przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego odnośnie relatywnie bezzapachowego druku.

Źródło: Durst