Tetra Laval wspiera walkę UNICEF z koronawirusem
22 Dec 2021 11:00

Tetra Laval - właściciel Tetra Pak - przekazał Funduszowi Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) 10 mln euro, które zostaną wykorzystane do zakupu szczepionki na COVID-19. Darowizna wesprze działania UNICEF zmierzające do zwiększenia globalnego dostępu do szczepionek, zwłaszcza w krajach o niższych dochodach.

Od początku 2021 r. w ramach inicjatywy COVAX organizacja UNICEF dostarczyła do 144 krajów z całego świata ponad 700 mln dawek szczepionek na koronawirusa. Dodatkowo zapewnia ona ponad 130 krajom lokalne wsparcie techniczne i finansowe przy akcji szczepień, a także współpracuje z partnerami, rządami i społecznościami, aby rozwiązać problem rażących nierówności na całym świecie w dostępie do ratujących życie szczepionek, testów, leczenia i sprzętu ochronnego przeciw COVID-19.

W ciągu ostatnich dwóch lat życie milionów dzieci zamarło, gdy pandemia zamknęła szkoły, zakłóciła działanie służby zdrowia i odcięła dzieci od przyjaciół i dalszej rodziny. Dzieci chcą odzyskać swoje życie – powiedziała Henrietta Fore, dyrektor wykonawcza UNICEF. Równy dostęp do szczepionek dla wszystkich krajów to najpewniejsza droga wyjścia z pandemii. Dziękujemy Tetra Laval i wszystkim naszym darczyńcom podzielającym tę wiarę i nadzieję za ich wsparcie, która inspiruje inne organizacje, firmy i osoby do hojności.

Nauka mówi nam, że pokonamy pandemię tylko jeśli osiągniemy wystarczająco wysoki poziom wyszczepień w skali globu. Zapewnianie funduszy dla UNICEF i COVAX jest dla nas ważne i korzystne dla zdrowia i bezpieczeństwa wielu ludzi, przyśpieszając – mamy nadzieję – powrót do nowej normalności – dodał Lars Renström, Prezes Zarządu Tetra Laval Group. Naszym działaniom towarzyszy cel, jakim jest trwałe zabezpieczenie bezpiecznej dystrybucji żywności. Wiemy, że nieoceniona praca UNICEF, polegająca na umożliwieniu szczepień w każdym możliwym miejscu, zmierza w tym samym kierunku.

W ostatnim czasie UNICEF ogłosił apel ACT-A Humanitarian Action for Children 2022 (ACT-A HAC), wzywając darczyńców do wsparcia krajów o najniższych wskaźnikach szczepień, zwłaszcza dotkniętych zaawansowanym kryzysem humanitarnym. Oprócz finansowania szczepionek na COVID-19 w poszczególnych krajach ACT-A HAC apeluje o 933 mln dolarów na wsparcie diagnostyki, badań i leczenia pacjentów z koronawirusem, zapewnienie środków ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia działających na pierwszej linii walki z COVID-19 oraz wzmocnienie systemów opieki zdrowotnej w celu zwalczania globalnej pandemii w 2022 roku.

Opracowano na podstawie informacji serwisu Packaging Portal