Tetra Pak ma nowego prezesa i dyrektora generalnego
29 Jan 2019 11:07

Zarząd Grupy Tetra Laval mianował Adolfo Orive na stanowiska prezesa i dyrektora generalnego firmy Tetra Pak; obejmie on swoje obowiązki 1 kwietnia 2019 r. Nominacja jest następstwem decyzji Dennisa Jönssona, dotychczasowego prezesa i CEO Tetra Pak, o rezygnacji z pełnienia tych funkcji po 14 latach (i 36 latach spędzonych w Tetra Pak).

Adolfo Orive, który obecnie zajmuje stanowisko wiceprezesa Tetra Pak na Amerykę Północną i Południową, pracuje w tej firmie od 1993 r. Wcześniej zajmował w niej szereg funkcji kierowniczych, m.in. dyrektora zarządzającego w Kolumbii i Hiszpanii, a także szefa regionu Europa Środkowa i Północna. Do zarządu globalnego Tetra Pak Global Leadership Team został powołany w 2014 r.

55-letni Orive ukończył studia magisterskie z inżynierii przemysłowej na uniwersytecie Ibero-American University w stolicy Meksyku oraz uzyskał tytuł MBA w lokalnym Instytucie Technologicznym (ITAM).

Tetra Pak jest jedną z trzech firm należących do grupy Tetra Laval – prywatnej spółki, która swoją działalność rozpoczęła w Szwecji. Pozostałe dwie firmy to DeLaval i Sidel. Obecnie Tetra Laval ma swoją główną siedzibę w Szwajcarii.

Na podstawie informacji Tetra Pak opracował TK

Na zdjęciu: Adolfo Orive