Tworzywa sztuczne kluczowe dla walki z koronawirusem
24 Mar 2020 11:04

Amerykańskie stowarzyszenie Plastics Industry Association (PLASTICS) zwraca uwagę, że utrzymanie produkcji tworzyw sztucznych ma kluczowe znaczenie w czasach pandemii koronowirusa.

Prezes i dyrektor generalny PLASTICS Tony Radoszewski wydał oświadczenie, w którym wzywa wszystkie lokalne, stanowe i federalne władze USA do uznania „kluczowego” znaczenia produkcji żywic polimerowych oraz produktów z tworzyw sztucznych w okresie desocjalizacji (gdy społeczeństwo przebywa w separacji we własnych domach i mieszkaniach) i tym samym jej kontynuacji.

„W sytuacji, gdy coraz więcej przedsiębiorstw zamyka się z powodu kryzysu związanego z pandemią, dostęp pracowników służby zdrowia do produktów z plastiku ma decydujące znaczenie” - podkreślił Radoszewski. „Produkty jednorazowe z plastiku mogą dosłownie decydować o życiu lub śmierci. Elementy wykonane z tworzyw jednorazowego użytku są wykorzystywane m.in. w kroplówkach oraz respiratorach, które są dzisiaj niezastąpione. Stosowane w szpitalach jednorazowe fartuchy, rękawiczki i maski, które każdego dnia chronią zdrowie naszych pracowników służby zdrowia, są również wykonane z tworzyw sztucznych. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że każde urządzenie, elementy wyposażenia medycznego, szpitalne łóżka, narzędzia do badań mają części z plastiku, z których większość jest tłoczona z zachowaniem bardzo wysokich wartości tolerancji dzięki używanym do tego celu żywicom i maszynom.”

„Co więcej, tworzywa odgrywają kluczową rolę także w innych obszarach, takich jak ochrona naszej żywności i wydłużanie jej świeżości, ponieważ ograniczają dostęp zanieczyszczeń i zmniejszają ilość odpadów. Służą do przechowywania wody tym, którzy nie mają dostępu do jej świeżego i bezpiecznego źródła. Jednorazowe worki zapewniają higieniczny i wygodny sposób na przenoszenie naszych zakupów do domu, a pracowników i klientów supermarketów chronią przed wszystkim, co może kryć się w torbach wielokrotnego użytku.”

„W miarę jak wirus COVID-19 rozprzestrzenia się w całym kraju, tworzywa jednorazowego użytku stają się coraz ważniejsze. Nasze życie jest dłuższe, bardziej zdrowe i lepsze dzięki nim. Nasi pracownicy są w pełni przygotowani na zaspokajanie popytu i pomoc w ochronie naszych społeczności. Ci pracownicy są kluczowi w tej walce.”

Na podstawie informacji PLASTICS opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!