Unikalne rozwiązania Bobst na targach Print4All oraz Dniach Otwartych
8 Mar 2018 14:44

W dniach 29 maja – 1 czerwca br. w Mediolanie zadebiutuje nowe wydarzenie w kalendarzu imprez branżowych - wystawa Print4All, oferująca uczestnikom szeroki przegląd technologii do druku i przetwórstwa dla wielu segmentów przemysłu. Jednym z wystawców będzie firma Bobst, która zamierza olśnić zwiedzających wieloma innowacyjnymi i wydajnymi rozwiązaniami dla producentów opakowań z materiałów giętkich i tektury falistej oraz pudełek składanych.

Zaliczają się do nich najnowsze produkty i rozwiązania w technologii wstęgowej w ofercie Bobst. Przykładowo na stoisku firmy będzie prezentowana najnowsza maszyna do druku fleksograficznego 20SEVEN CI, która zadebiutowała na rynku w lutym 2018 r. i oferuje użytkownikom zarówno zalety druku konwencjonalnego, jak i druku rozszerzoną paletą barw (ECG).

W segmencie wąskiej wstęgi Bobst pokaże unikalną wydajność produkcyjną zapewnianą przez maszyny do druku fleksograficznego UV w linii, jak również koncepcje Digital Automation. Firma zaprezentuje również szeroką gamę możliwości dostarczanych przez jej - wykorzystywane w wielu branżach - rozwiązania do lakierowania i metalizowania próżniowego, m.in. nowy metalizator próżniowy K5 VISION oraz procesy poprawiające funkcjonalność podłoży do metalizowania, takie jak AluBond.

Goście targów zyskają okazję poznania na żywo zalet technologii firmy Bobst w obszarze wklęsłodruku i laminacji opakowań giętkich w trakcie Dni Otwartych odbywających się w Centrum Kompetencji Bobst Italia (w fabryce w San Giorgio Monferrato) podczas Print4All.

Dla drukarzy arkuszowych Bobst przygotowuje najnowszą ofercie wyposażenia i systemów zapewniających maksymalną wydajność produkcyjną oraz jakość (wycinarki, składarko-sklejarki oraz klejenie folii na gorąco). Prezentowane będą m.in.: wyjątkowo wydajna wycinarka MASTERCUT 106 PER 3.0 z maksymalną prędkością wykrawania 11 tys. arkuszy/godz. oraz składarko-sklejarka MASTERFOLD 75/110. Część produktów dla sektora arkuszowego prezentowanych przez Bobst będą również systemy ACCUCHECK do kontroli jakości opakowań, ACCUBRAILLE GT do tłoczenia alfabetu Braille'a oraz SPEEDWAVE 3 do szybkiej produkcji pudełek z dnem „crash-lock”.

Poza tym na wystawie Print4All prezentowana będzie szeroka gama zestawów serwisowych i usług pośrednich Bobst do zdalnej kontroli i rozwiązywania problemów, umożliwiająca użytkownikom maksymalne wykorzystanie możliwości ich maszyn i utrzymanie najwyższych mocy produkcyjnych.

Na podstawie informacji Bobst opracował TK

Maszyna do wklęsłodruku RS 6003C HS HS

Składarko-sklejarka MASTERFOLD 75-110