Uniwersalna paleta z tworzywa sztucznego UPAL-I firmy Georg Utz
11 May 2017 14:22

W ofercie Georg Utz sp. z o.o. – producenta plastikowych pojemników i palet - znalazła się lekka paleta z tworzywa sztucznego UPAL-I w dwóch wymiarach: Euro (1200x800 mm) oraz ISO (1200x1000 mm). W wersji podstawowej przeznaczona jest pod obciążenia statyczne do 6000 kg. Paletę można w dowolnym momencie dodatkowo wyposażyć w metalowe profile, zwiększając przez to jej nośność do 1250 kg. Dzięki temu znajdzie ona zastosowanie także pod duże obciążenia i na regałach wysokiego składowania. Rozwiązanie to powstało w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na uniwersalną paletę plastikową, którą w elastyczny i łatwy sposób można wykorzystać pod różne zastosowania.

Paleta UPAL-I nadaje się do współpracy z systemami przenośników automatycznych. Została skonstruowana w taki sposób, aby przesuwała się całkowicie bezgłośnie na pasach taśmociągu i w prowadnicach przenośnika. Jej konstrukcja zapewnia długi cykl życia – nie ściera się, a przenośniki nie wymagają częstego czyszczenia. Występuje w dwóch opcjach: z powierzchnią gładką lub ze specjalnym rantem, który nie redukuje powierzchni ładunkowej. Istnieje również możliwość opcjonalnego zastosowania korków antypoślizgowych na górnej lub/i dolnej powierzchni tej palety. Standardowa paleta jest ciemnoszara, jednak istnieje możliwość wyprodukowania jej w innym kolorze i dopasowania do standardów magazynowych klienta.

Palety Georg Utz produkowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu są odporne na ścieranie i zapewniają wysoką żywotność. W zależności od sposobu użytkowania żywotność palet z tworzyw sztucznych jest nawet do kilkunastu obiegów większa niż palet drewnianych. Palety plastikowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych, zachowują swoje własności także w niskich temperaturach oraz są łatwe w czyszczeniu. Ich dodatkową zaletą w porównaniu z paletami drewnianymi jest ponadto wyższy poziom bezpieczeństwa przewożonych towarów oraz mniejsza podatność na uszkodzenia mechaniczne. Sztaplowanymi paletami plastikowymi łatwiej też zagospodarować przestrzeń, dzięki temu ich magazynowanie jest również bardziej oszczędne. Korzystając z palet z tworzywa sztucznego klient otrzymuje produkt posiadający stałą tarę, który posłuży przez wiele lat i będzie bezpieczniejszy oraz bardziej higieniczny w użyciu.

Źródło: Georg Utz