Upływa czas nadsyłania zgłoszeń na konkurs Metsä Board
2 Mar 2018 11:37

Niebawem – 31 marca 2018 r. - skończy się czas nadsyłania zgłoszeń do ogłoszonego w listopadzie 2017 r. przez Metsä Board konkursu Better with Less – Design Challenge. Projektanci innowacyjnych opakowań zainteresowani udziałem mogą zarejestrować się w serwisie: www.betterwithless.org.

Codziennie na świecie wykorzystuje się miliardów opakowań konsumenckich, a ich liczba wciąż rośnie. Celem konkursu Metsä Board Better with Less – Design Challenge jest znalezienie nowych, bardziej przyjaznych dla środowiska, rozwiązań opakowaniowych dla najczęściej używanych i coraz bardziej popularnych typów produktów konsumenckich.

Firma Metsä Board otrzymała już wiele ciekawych zgłoszeń z całego świata. Przewodniczący komisji konkursowej – Cyril Drouet – jest bardzo zadowolony z tego, że ten ważny dla środowiska konkurs cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, widocznym w liczbie zgłoszeń, które dotyczą nowych koncepcji opakowań, zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. „Najciekawsze otrzymane dotychczas zgłoszenia cechuje świadomość znaczenia opakowań dla środowiska naturalnego oraz entuzjazm w kreowaniu nowych stylów życia i determinacja zmiany świata opakowań” – powiedział Cyril.

Przyszli projektanci mają teraz dwie szanse zdobycia wygranej na podstawie jednego dobrego pomysłu, dzięki współpracy organizatorów konkursów Better with Less – Design Challenge i Pro Carton Young Designers Award. Pro Carton to Europejskie Stowarzyszenie Producentów Tektury i Opakowań z Tektury, które przez swój konkurs chce zachęcić do innowacyjnego projektowania z użyciem tektury i ograniczania oraz eliminowania stosowania tworzyw sztucznych.

Główna nagroda w konkursie Better with Less – Design Challenge wynosi 10 tys. euro. Konkurs jest otwarty także dla studentów, a dodatkową nagrodą jest możliwość odbycia stażu przez jednego studenta lub jedną studentkę w zespole usług opakowaniowych Metsä Board w Szanghaju. Finaliści i zwycięzcy zostaną przedstawieni wiosną 2018 r.
Konkurs można śledzić w mediach społecznościowych, za pomocą hasztagu #betterwithless.Więcej informacji można znaleźć w serwisie internetowym konkursu:www.betterwithless.org

Źródło: Metsä Board