UPM Raflatac pojawi się na targach Vinitaly 2018
9 Apr 2018 11:52

Koncern UPM Raflatac będzie - wraz ze swym partnerem, firmą L.C.I. zajmującą się recyklingiem - organizatorem stoiska na targach Vinitaly 2018. Tegoroczna największa wystawa branży winiarskiej odbędzie się w dniach 15-18 kwietnia we włoskiej Weronie. UPM Raflatac zamierza promować tam swoje rozwiązania do recyklingu oraz inspirujące etykiety na wina.

RafCycle, innowacyjny program recyklingu odpadów, pomaga firmom z etykietowego łańcucha wartości w ograniczaniu kosztów zarządzania strumieniem odpadów oraz w budowaniu reputacji odpowiedzialnych przedsiębiorstw działających w ramach gospodarki obiegowej. RafCycle oferuje odpadom etykietowym nowe życie i dostarcza szereg korzyści drukarzom, firmom pakującym, właścicielom marek oraz – naturalnie - środowisku. Od początku 2018 r. koncepcję RafCycle zdążyło wdrożyć wiele firm, które na targach Vinitaly otrzymają stosowne certyfikaty.

Vinitaly to dla UPM Raflatac doskonała okazja do spotkań z właścicielami winiarni oraz projektantami i drukarniami etykiet. Specjalnie dla nich, we współpracy z SGA Corporate & Packaging Design, firma przygotowała wyjątkowy katalog prezentujący zbiór papierów i nowych etykiet zainspirowanych przez naturę. Próbki w nim zawarte pokazują, w jaki sposób projekty etykiet i materiały etykietowe wzajemnie się uzupełniają, stanowiąc zbiór motywów powstałych dzięki połączeniu wiedzy i umiejętności firmy UPM Raflatac.

W Weronie odbędzie się również prapremiera najnowszej limitowanej edycji etykiet wyprodukowanych przez firmę Luxoro, które będą konkurować w konkursie Pentawards 2018. Etykieta na butelkę Luxoro została zaprojektowana przez nagradzanego projektanta Mario Di Paolo.

Na podstawie informacji UPM Raflatac opracował TK