UPM wprowadza nową folię PE z włókien roślinnych
12 Feb 2018 10:45

Firma UPM Raflatac rozszerza gamę materiałów foliowych przeznaczonych na rynek europejski o nowy, biały materiał pochodzenia roślinnego, który stanowi ekologiczną alternatywę dla folii z surowców kopalnych i nadaje się do wielu zastosowań końcowych. RafBio PE White zachowuje się podobnie jak standardowa folia PE, a jego doskonała elastyczność sprawia, że idealnie nadaje się do produkcji elastycznych butelek oraz profilowanych pojemników, które są szeroko stosowane w sektorach kosmetycznym i chemii gospodarczej.

Wchodzące w skład rodziny rozwiązań etykietowych wykonywanych z materiałów roślinnych folie RafBio PE White (biała) oraz Clear (przezroczysta) stanowią doskonały wybór dla klientów, którzy poszukują ekologicznych materiałów wierzchnich emitujących w swym cyklu życiowym mniej gazów cieplarnianych niż konwencjonalny polietylen, ale równie dobrze się prezentują. Wykonane z etanolu pozyskiwanego z trzciny cukrowej, folie te powstają w ponad 80% z odnawialnych surowców pochodzenia roślinnego i nadają się do odzysku w tych samych strumieniach recylingu co polietylen pozyskiwany ze źródeł kopalnych.

Polietylenowe folie RafBio w połączeniu z klejem RP37 marki UPM Raflatac nadają się do wielu rozmaitych zastosowań. Co więcej program RafCycle tej samej firmy zapewnia istotne korzyści drukarzom etykiet oraz użytkownikom końcowym, bowiem pomaga w przetwarzaniu odpadów w cenne zasoby.

„Bio-przyszłość to logiczne rozwiązanie dla społeczeństwa cyrkularnego i potrzebujemy więcej radykalnych innowacji, by tam dotrzeć. W UPM Raflatac opracowujemy produkty, które są cieńsze i lżejsze, nadają się do recyklingu i są oparte na materiałach biologicznych. RafBio PE White to logiczny wybór dla drukarzy, którzy chcą czegoś więcej niż tylko 'odhaczanie kratek' na liście ekologicznych rozwiązań. To przełomowe rozwiązanie dla opakowalnictwa, które pomaga czołowym markom w realizacji koncepcji gospodarki obiegowej” - wyjaśnia Robert Taylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w UPM Raflatac.

Na podstawie informacji UPM Raflatac opracował TK