Uteco instaluje w Polsce i ogłasza premiery na 2018 r.
9 Mar 2018 07:13

W ostatnim kwartale 2017 w zakładzie Fol-Pak w województwie zachodniopomorskim zainstalowano kolejną maszynę fleksograficzną Uteco Onyx 808. Jest to już druga maszyna Onyx zakupiona przez drukarnię Fol-pak, która obsługuje najbardziej wymagających odbiorców opakowań giętkich z branży spożywczej. Ponowny wybór Uteco jako dostawcy stanowi najlepszą rekomendację dla jakości, wydajności i niezawodności maszyn z Verony.

Przedstawiciel Uteco w Polsce - firma Verpako – zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentacje maszyn do zakładów Uteco w Veronie lub do kilku wiodących drukarnii flekso w kraju.

Uteco Converting S.p.A, firma założona w 1985 roku, jest światowym liderem w produkcji maszyn dla drukarni oraz producentów opakowań giętkich. Siedziba firmy mieści się w Colognola ai Colli, 15 km na wschód od Werony i zajmuje łącznie 65 000 m2 powierzchni produkcyjnej. Zakład produkcyjny nr 4 będzie oddany do użytku w 2018 roku.

Innowacje oraz badania i rozwój to podstawy technologicznego i rynkowego sukcesu Uteco. Firma oferuje szeroką gamę maszyn drukujących fleksograficznych i wklęsłodrukowych, linie do powlekania i laminowania, drukarki atramentowe hybrydowe i cyfrowe oraz maszyny specjalne produkowane na zamówienie. W styczniu 2018 r. stan zatrudnienia w w głównej siedzibie wynosił 288 osób.

Wartość produkcji w latach 2011-2017 wzrosła o 60% przy wzroście ilości zamówień o 41%. Wyniki te odzwierciedlają umocnienie pozycji Uteco jako lidera w sektorze maszyn fleksograficznych, zarówno na rynku europejskim jak i amerykańskim. Stały wzrost ma miejsce również na rynkach krajów rozwijających się. W najbliższych miesiącach przedsiębiorstwo zaprezentuje nowe maszyny roto i flekso, jak również w innych technologiach: maszyny cyfrowe i hybrydowe oraz roto-offset.

 

 

Wśród premier przewidzianych na 2018 r. znajdą się:

- w obszarze druku fleksograficznego: 10-kolorowa maszyna do druku Crystal, 500 m/min;

- w obszarze wklęsłodruku (rotograwiury): modele NXS 300 i Next 350;

- w obszarze druku cyfrowego i hybrydowego: Gaia hybrid-digital / Sapphire Evo: flekso/digital

- w zakresie powlekania i laminowania: Rainbow 4.0 i Mistral MV.

Źródło: Verpako