Wartość światowego rynku opakowań do żywności wzrośnie do 2019 r.
21 Oct 2014 11:38

Światowy rynek opakowań do żywności osiągnie wartość 305,9 mld USD do roku 2019, wynika z raportu amerykańskiej firmy konsultingowej MarketsandMarkets.com zatytułowanego „Rynek opakowań żywności - światowe trendy i prognoza do 2019”. Raport zauważa, ze azjatycki region Pacyfiku będzie w prognozowanym okresie kluczowym rynkiem o największym rocznym wzrośnie. Przewiduje też, że rynek indyjski będzie drugim najszybciej rozwijającym się regionem w Azji.

Raport stwierdza, ze rynek opakowań do żywności jest stymulowany przez: przesuwanie się zainteresowania konsumentów ku przetworzonej żywności, rozwój nowoczesnych materiałów do pakowania żywności, strategie marketingowe przedsiębiorstw, wzrost popytu na opakowania oraz wyższą świadomość konsumentów w krajach rozwijających się. Główni producenci na tym rynku zwiększają zdolności produkcyjne, wprowadzają na rynek nowe produkty, zawiązują spółki joint venture, przejmują konkurencyjne kompanie w celu pozostania konkurencyjnym na rynku.

Różne technologie wykorzystywane do produkcji przetworzonej żywności oraz wprowadzenie różnorodnych rodzajów materiałów opakowaniowych do pakowania przetworzonej żywności dodatkowo pobudzają rynek.

Na podstawie informacji MarketsandMarkets.com opracował TG

error: Kopiowanie zabronione!