Węgierska firma doceniła zalety listw Hyperion firmy Meech International
25 Oct 2018 12:23

Węgierska firma Material-Plastik, czołowy producent opakowań i etykiet z tworzyw sztucznych na lokalnym rynku, dostarcza swoje produkty do wielu międzynarodowych i krajowych odbiorców. Do jej klientów należą np. Nestlé, Coca Cola, rozlewnie napojów bezalkoholowych, piwa i wód mineralnych,   producenci żywności oraz opakowań papierowych. Dążąc do ciągłego rozwoju i wzrostu poziomu satysfakcji klientów, szczyci się dostarczaniem wysokiej jakości opakowań z tworzyw sztucznych. Gdy generowanie elektryczności statycznej na liniach produkcyjnych zagroziło zakłóceniem procesów produkcyjnych, przedsiębiorstwo zainwestowało w rozwiązania antystatyczne od firmy Meech International, które zapobiegły powstawaniu zjawisk elektrostatycznych i pozwoliły na dalszy wzrost i płynną, niezakłóconą przestojami produkcję.
Założona w 1989 r. w Soltvadkert Material-Plastik rozpoczęła swoją działalność od zaledwie jednej plastikowej wytłaczarki i czterech pracowników. 29 lat później zatrudnia 120 osób i inwestuje w nowoczesny sprzęt do produkcji plastikowych opakowań i etykiet: „Od pierwszego dnia naszej działalności celem Material-Plastik było osiągnięcie stałego wzrostu obejmującego wszystkie aspekty działania firmy”- mówi kierownik sprzedaży i szef działu wsparcia technicznego Attila Nemeth. „Wymaga to stworzenia idealnej organizacji zatrudniającej dobrze wyszkolonych pracowników, nabywającej i wykorzystującej najnowsze technologie i sprzęt, a także tworzącej i utrzymującej dobre relacje i komunikację ze wszystkimi naszymi klientami.”
Attila Nemeth wierzy, że uniwersalność plastiku da mu przewagę rynkową w nadchodzących latach: „Istnieje wiele sposobów wykorzystania folii z tworzyw sztucznych. Ze względu na swoją charakterystykę techniczną i możliwość uzyskania nieograniczonej liczby wzorów folie z tworzyw sztucznych są idealne do pakowania produktów spożywczych, sprzętu elektronicznego i tworzenia opakowań na prezenty. Produkty z tworzyw sztucznych są i nadal będą wiodły prym na rynku węgierskim.”
„Z dumą możemy powiedzieć, że byliśmy w stanie konkurować z zagranicznymi liderami branży tworzyw sztucznych, którzy przenieśli swoją działalność na Węgry. Jesteśmy w 100% firmą rodzinną, nie angażującą żadnego zagranicznego kapitału.”
Prace i sukcesy firmy Material-Plastik napotykały jednak na przeszkody techniczne: „Ładunki elektrostatyczne stanowią poważny problem przy produkcji opakowań konsumenckich - ale można to łatwo rozwiązać za pomocą odpowiedniej technologii” - kontynuuje Attila Nemeth. „Właśnie dlatego pokładamy wiarę w Meech : jego listwy jonizujące oraz wsparcie personelu stanowią podstawę rozwiązania problemu elektrostatyki w naszej fabryce od ponad sześciu lat.”
Zainstalowane na wytłaczarkach i liniach produkcyjnych Material-Plastik listwy jonizujące - krótkiego zasięgu Meech Hyperion 924IPS oraz średniego zasięgu Meech Hyperion 929IPS - są idealnym rozwiązaniem zapobiegającym gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych i zanieczyszczeń na plastikowym materiale opakowaniowym w Material-Plastik.
Model 924IPS to najbardziej kompaktowa, impulsowa listwa serii DC wyposażona w technologię monitorowania chmury jonów o nazwie Meech ICM, sygnalizującą jakość pracy i informującą, gdy urządzenie wymaga czyszczenia.Meech 929IPS, również z technologią ICM, nadają się do łatwego montażu na maszynach drukarskich i przetwórczych, zapewniają niezwykle silną jonizację.
Sprzęt ten był kluczowy dla firmy Material-Plastik przez długi czas: „Przez ostatnie pięć do sześciu lat, kiedy kupowaliśmy nową maszynę, zamawialiśmy w tym samym czasie listwy firmy Meech do kontrolowania ładunku statycznego” - kontynuuje Attila Nemeth. „Dzisiaj używamy listew Hyperion 924IPS i 929IPS na wszystkich naszych liniach wytłaczania i drukowania – wyeliminowały one całkowicie zjawisko ładunku elektrostatycznego. Jesteśmy również zadowoleni ze wsparcia, jakie otrzymaliśmy od lokalnego zespołu Meech - są to najbardziej profesjonalne i wykwalifikowane osoby, z jakimi kiedykolwiek współpracowałem.”
Nigel Taylor, koordynator na obszar Europy centralnej w Meech International, mówi: „Material-Plastik produkuje materiały opakowaniowe dla wiodących światowych marek, dlatego ważne jest, aby oferował swoim Klientom stałą, wysoką jakość. Wykorzystanie sprzętu kontrolującego elektrostatykę na liniach do produkcji tworzyw sztucznych miało znaczący wpływ na osiągnięcie tego celu. Usunięcie ładunków elektrostatycznych, a tym samym eliminacja zanieczyszczeń z gotowych produktów, zapewnia ciągłość i najwyższą jakość procesów wytwórczych w firmie, a straty są zredukowane do minimum”.

Źródło: Meech International