WestRock i Grupa Carlsberg docenione za działania na rzecz ekorozwoju
15 Mar 2018 07:55

Firma WestRock, czołowy dostawca zróżnicowanych rozwiązań dla branży papierniczej i opakowaniowej, oraz koncern Carlsberg, jeden z największych producentów piwa na świecie, stworzyły wspólnie pierwsze w historii połączenie pierwotnego i wtórnego opakowania na piwo, które otrzymało certyfikat Cradle to Cradle. Potwierdza on, że rozwiązanie jest w pełni przyjazne środowisku i zgodne z regułą odnawialnego cyklu życia produktów.

Produkt WestRock, który został nagrodzony brązowym certyfikatem Cradle to Cradle, to kartonowe opakowanie zbiorcze (sześciopak) przeznaczone dla piwa Kronenbourg 1664 i wykonane z produkowanej przez WestRock tektury powlekanej typu kraft o nazwie Carrier Kote. Użyty materiał gwarantuje doskonałą jakość zadruku z wyraźną, czytelną grafiką, która przyciąga uwagę na półce sklepowej i optymalnie zabezpiecza szklane butelki zachowując trwałość nawet w wilgotnym środowisku.

Certyfikowana norma jakości produktów Cradle to Cradle prowadzi projektantów i producentów przez ciągły proces udoskonalania, który ocenia produkt pod kątem pięciu kategorii: bezpieczeństwa materiałów dla zdrowia; możliwości ich ponownego wykorzystania po zużyciu; stosowania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i ograniczania emisji CO2; odpowiedzialnego i efektywnego gospodarowania zasobami wodnymi oraz odpowiedzialności społecznej.

To osiągnięcie jest rezultatem bliskiej współpracy między firmami WestRock i Carlsberg oraz obopólnego zaangażowania w kwestie zrównoważonego rozwoju. WestRock przystąpił do platformy Carlsberg Circular Community (CCC) w 2014 r. i od tego czasu angażuje się we współpracę na drodze tworzenia koncepcji, efektywnego wzornictwa oraz ograniczania zużycia surowców, by wymienić tylko kilka spośród wielu działań. Carlsberg Circular Community to program partnerski Carlsberga i jego kluczowych dostawców stworzony w celu zmiany podejścia do opakowań i zagwarantowania ich najwyższej jakości, zoptymalizowanego zużycia surowców, wyeliminowania odpadów oraz ograniczenia wpływu zużytych opakowań na środowisko naturalne.

Zrównoważony rozwój jest możliwy jedynie w warunkach bliskiego partnerstwa i rzeczywistego zaangażowania na rzecz innowacyjności. Jesteśmy dumni ze współpracy z WestRock przy nieustannym tworzeniu nowych pomysłów, które zwiększają satysfakcję klientów z naszych produktów i chronią środowisko - wyjaśnia Michael Hinrichs, dyrektor generalny ds. zakupów w Carlsberg Group. - Doceniamy aktywne zaangażowanie WestRock w działania CCC i czekamy na dalszą współpracę w kolejnych latach, która pozwoli nam osiągnąć ambitne cele stawiane przez nasz nowy program zrównoważonego rozwoju „Together Towards ZERO”.

Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem naszej wartościowej propozycji dla klientów - dodaje Nina Butler, główna specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju w WestRock. - Doceniamy zaufanie, jakie pokłada w nas Carlsberg, i nie zaprzestajemy dostarczania skutecznych rozwiązań, które są korzystne dla ekorozwoju”.

Na podstawie informacji firmy WestRock opracował TK