WestRock przejmuje konkurenta z rynku opakowań
2 Feb 2018 08:38

WestRock z siedzibą w Atlancie (USA) zostanie właścicielem firmy KapStone Paper and Packaging (Northbrook, Illinois), producenta tektury, pudełek z tektury falistej oraz papierów specjalistycznych. Wartość transakcji jest oceniana na ok. 3,5 mld dolarów.

Przejęcie konkurenta ma być dla WestRock środkiem do ekspansji jej produktów, szczególnie na obszarze Zachodniego Wybrzeża USA, oraz do „przyspieszenia firmowych planów poprawy poziomu marż w północnoamerykańskim sektorze opakowań z tektury falistej” - czytamy w komunikacie. Zgodnie z oczekiwaniami transakcja zostanie zakończona we wrześniu br.

Zgodnie z oceną Wall Street Journal wartość rynkowa WestRock – 17,9 mld dolarów – jest ok. siedmiokrotnie wyższa od wartości KapStone. Reuters donosi, że WestRock jest drugą największą, po International Paper, firmą w branży tekturowo-papierniczej w USA.

Dla WestRock zakup KapStone jest kolejnym krokiem ekspansji rynkowej; w ubiegłym roku firma weszła w posiadanie koncernu Multi Packaging Solutions za kwotę 2,28 mld dolarów.

Na podstawie informacji WestRock opracował TK