WestRock ogłosił zakup Plymouth Packaging
12 Dec 2017 14:50

Firma WestRock, czołowy dostawca szerokiej gamy rozwiązań dla branży papierowej i opakowaniowej, ogłosił zawarcie porozumienia dotyczącego przejęcia wszystkich aktywów należących do Plymouth Packaging. Plymouth jest producentem opakowań z tektury falistej, a głównym źródłem dochodów firmy (ok. 70%) są systemy „Box on Demand” oraz składanki z tektury falistej, zaś pozostałe 30% przynosi sprzedaż tradycyjnych opakowań tekturowych.

Systemy „Box on Demand” są instalowane w fabrykach klientów i wykorzystują składanki z tektury falistej (czyli bardzo długie wstęgi tektury składanej w harmonijkę) do produkcji opakowań na żądanie, które są idealnie dopasowane do każdego typu produktu zgodnie ze specyfikacjami odbiorcy. Warunkiem instalacji systemów i urządzeń produkcyjnych jest zgoda klientów na wyłączność firmy Plymouth w zakresie dostaw tektury.

Ok. 40% sprzedaży systemów „Box on Demand” trafia do klientów z sektora handlu internetowego, pozostałe do odbiorców z branży budowlanej, meblowej i innych. Maszyny produkowane na zlecenie Plymouth przez Panotec pracują obecnie u ponad 100 klientów. Elementem transakcji zakupu jest przejęcie przez WestRock udziałów kapitałowych Plymouth w Panotec oraz wyłącznych praw Plymouth do dystrybucji urządzeń tego producenta w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Obecnie WestRock dostarcza 1/3 spośród blisko 60 tys. ton tektury używanych przez systemy Plymouth, a po domknięciu transakcji zamierza przejąć pozostałą część dostaw.

„Zakup Plymouth Packaging posłuży dalszemu rozwojowi naszej innowacyjnej platformy oraz strategii różnicowania biznesu” - wyjaśnia Jeff Chalovich, prezes oddziału tektury falistej w WestRock. „Dodanie do naszego portfolio Box on Demand wzmocni nasz oddział zautomatyzowanych systemów opakowaniowych oraz pozwoli na większe zróżnicowanie oferty WestRock w zakresie rozwiązań dla e-commerce i opakowań na żądanie, które wymagają produkcji pudełek u klientów. Przejęcie zwiększy nasze marże, perspektywy rozwoju w branży opakowań z tektury falistej i przybliży nas do celu, jakim jest 80% integracja biznesu”.

Plymouth został założony w 1991 r. przez Paula Magnella i obecnie jest własnością tej rodziny. Funkcję prezesa pełni Greg Magnell, który po zakończeniu transakcji utrzyma swoją wiodącą rolę w firmie.

„Bardzo nas cieszy wejście w skład WestRock i wierzymy, że obie firmy pasują do siebie” - mówi Greg Magnell. „Połączenie zapewnia dostęp do znacznie większych rynków i istotne dodatkowe zasoby, które pozwolą na dalszy rozwój biznesu i wspieranie naszych klientów.”

Transakcja dotyczy należących do Plymouth fabryk produkujących składanki w Battle Creek (Michigan), Fort Worth (Teksas) oraz Mechanicsburg (Pensylwania), a także wszystkich maszyn „Box on Demand” znajdujących się w fabrykach klientów.

Na podstawie informacji WestRock opracował TK