Wielomilionowe inwestycje API w amerykańskie zakłady produkcyjne
26 Sep 2018 12:02

API Group poinformowała, że jej amerykański oddział – API Americas – zakończył proces centralizacji na tamtejszym rynku. Kosztem 9 mln USD zakłady produkcyjne w Lawrence (w stanie Kansas) zostały znacząco rozbudowane. Powierzchnia zajmowana przez fabrykę zwiększyła się o niemal 2000 m2, a jej potencjał wytwórczy wzrósł dwukrotnie.
Rozbudowa zakładów w Lawrence pozwoliła też na zakup wielkogabarytowego sprzętu, m.in. zbudowanej na specjalne zamówienie API linii powlekającej oraz maszyny do tłoczenia folią holograficzną. Te inwestycje umożliwią wprowadzenie do oferty firmy nowych folii dekoracyjnych.

Centralizacja działań prowadzonych w USA uwzględniała przeniesienie do Lawrence produkcji oraz sprzętu z zakładu w Rahway (w stanie New Jersey). Obecnie ponad 800 północnoamerykańskich klientów API (wśród których znajdują się producenci opakowań na środki higieny osobistej, przedmioty codziennego użytku, napoje i żywność) będzie w kompleksowy sposób obsługiwanych z nowo rozbudowanej fabryki w Lawrence. W zakładzie tym będą wytwarzane wszystkie produkty wchodzące w skład portfolio API Group, w tym folie do tłoczenia na zimno i na gorąco, folie pigmentowe oraz holograficzne. Stąd gotowe produkty będą też dystrybuowane do końcowych odbiorców.

Plan inwestycyjny, zrealizowany przez API z myślą o jej północnoamerykańskich klientach, objął też nowe centrum sprzedaży i dystrybucji w Levitton (w stanie Pensylwania). Stworzono je z myślą o lepszej obsłudze odbiorców ze Wschodniego Wybrzeża.

Opracowano na podstawie inf. firmy API Group