Wspólne rozwiązanie kodujące Smurfit Kappa i Sun Chemical
27 Feb 2017 12:01

Firmy Smurfit Kappa oraz Sun Chemical połączyły siły, w efekcie czego powstało najbardziej trwałe i wydajne rozwiązanie do kodowania laserem, które nadaje się do zastosowania w procesach pakowania i etykietowania produktów konsumenckich.

Nowe rozwiązanie przeznaczone do kodowania opakowań zbiorczych łączy zadrukowane techniką fleksodrukową pudełka z tektury falistej Smurfit Kappa oraz aktywowany laserem system powlekania SunLase firmy Sun Chemical, który gwarantuje niezawodne kodowanie końcowe najwyższej jakości, pozwalające konsumentom znakować laserem opakowania już po zakończeniu procesów pakowania. Laser znakuje opakowania w tempie typowym dla zautomatyzowanych linii pakujących, zatem nowe rozwiązanie może stanowić konkurencję dla procesów etykietowania za pomocą bezpośredniego druku termicznego.

Zastosowanie lasera sprawia, że proces znakowania jest znacznie bardziej niezawodny, ponieważ eliminuje potrzebę etykietowania lub drukowania. To oszczędza czas produkcji, a w efekcie także podnosi wydajność operacyjną. System SunLase jest czysty, higieniczny (w produkcji nie są bowiem wykorzystywane żadne farby lub chemikalia), a także znacznie bardziej niezawodny w porównaniu z etykietowaniem lub drukowaniem. Firma Sun Chemical dostarcza do technologii SunLase białe i przezroczyste farby wrażliwe na światło laserowe.

Rozwiązanie zostało już przetestowane na szeroką skalę w firmach z sektora FMCG i z powodzeniem wdrożone do produkcji opakowań w wybranych firmach o globalnym zasięgu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Sun Chemical (…) przy ich laserowych rozwiązaniach znakujących, które stanowią kolejny dowód na zaangażowanie Smurfit Kappa w innowacje opakowaniowe dla naszych klientów” - powiedział Arco Berkenbosch, wiceprezes ds. innowacji i rozwoju w Smurfit Kappa.

Michel Vanhems z Sun Chemical odpowiedzialny m.in. za produkty SunLase: „W miarę wzrostu liczby przepisów powiązanych z procesami identyfikacji oraz zapotrzebowania na szybkie, wydajne i tanie dostawy, połączyliśmy ze Smurfit Kappa nasze doświadczenie dla dostarczenia aplikacji, która zaspokaja wszystkie oczekiwania stawiane przed rozwiązaniami o charakterze przemysłowym.”

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical opracował TK