Wzrost sprzedaży w Smurfit Kappa
7 Nov 2022 10:10

Smurfit Kappa Group opublikowała aktualizację informacji handlowych za dziewięć miesięcy - do 30 września 2022 r. - która pokazuje duży skok przychodów producenta opakowań z papieru i tektury falistej. Firma osiągnęła w tym okresie wzrost przychodów o 33% (do poziomu 9,72 mld euro) oraz wzrost EBITDA o 43% (do 1,77 mld euro), przy marży EBITDA na poziomie 18,2%.

Dyrektor generalny Grupy Tony Smurfit powiedział: Stale dążymy do poprawy we wszystkich obszarach naszej działalności, zgodnie ze strategią dostarczania najbardziej innowacyjnych i zrównoważonych opakowań poprzez nasz zintegrowany model biznesowy, zapewniając bezpieczeństwo dostaw dla przeszło 65 tys. naszych klientów.

Jak podkreśla Tony Smurfit, wysoka inflacja kosztowa odbija się na podwyżkach cen pudełek z tektury falistej. Przez pierwsze dziewięć miesięcy bieżącego roku wolumeny opakowań z tego materiału utrzymały się na stałym poziomie.

Inwestycje, które poczyniliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, sprawiają, że grupa jeszcze lepiej radzi sobie z zapewnianiem klientom jakości, innowacji i zrównoważonego rozwoju. Skala i zasięg geograficzny SKG w 36 krajach oraz wiele wyspecjalizowanych podmiotów działających w ramach grupy pozwalają zachować wysoki potencjał dalszego rozwoju.

Nasze wyniki stanowią odzwierciedlenie podjętych działań oraz jakości biznesu Smurfit Kappa. Spodziewamy się, że poziom EBITDA dla pełnego roku 2022 wyniesie ok. 2,3 mld euro.

Reuters poinformował w środę 2 listopada - w dniu opublikowania aktualizacji informacji handlowych SKG oraz ocen analityków - że Smurfit Kappa doświadczyła 3% spadku wolumenów w III kwartale, co przypisuje się wysokiej inflacji, wojnie w Ukrainie oraz zmianom popytu konsumenckiego.

Firma notowana na liście 100 największych spółek giełdowych w Wielkiej Brytanii (FTSE 100 index) zatrudnia ok. 48 tys. pracowników w przeszło 350 zakładach produkcyjnych w 36 krajach świata.

Opracowano na podstawie informacji firmy Smurfit Kappa

error: Kopiowanie zabronione!