Xeikon PX3000 debiutuje na Xeikon Café 2017
28 Mar 2017 10:33

XEI_pr17012_PR Xeikon PX3000_Xeikon PX3000Goście spotkania Xeikon Café Packaging Innovations 2017, odbywającego się w dniach 28-31 marca w belgijskim Lier, byli świadkami pokazu nowej inkjetowej maszyny do cyfrowego druku etykiet Xeikon PX3000 UV. Nowe urządzenie, wykorzystujące inkjetową technologię Xeikon Panther UV, stanowi uzupełnienie serii 3000 oraz maszyn Xeikon CX3 opartych na technologii suchego tonera.

Firma zdecydowała się na stworzenie modelu PX3000 w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na nowe technologie w obszarze cyfrowego druku etykiet. „Xeikon PX3000, wsparty na naszej nowo opracowanej inkjetowej technologii Panther UV i drukujący atramentami PantherCure UV, został opracowany pod kątem potrzeb rynku etykietowego oraz jego użytkowników końcowych” - podkreśla Jeroen Van Bauwel, dyrektor ds. zarządzania produktem w Xeikon. „Xeikon PX3000 uzupełnia naszą ofertę maszyn na suchy toner, więc wybór producentów etykiet będzie uzależniony od rynków, jakie obsługują użytkownicy końcowi, takich jak spożywczy, zdrowia i urody, przemysłowy, win i alkoholi, farmaceutyczny i napojowy. Każdy z nich ma swoje specyficzne potrzeby – nic nie obsłuży ich wszystkich.”

„Inkjet i elektrofotografia to różne technologie, ze swoimi zaletami i wadami, więc wybór jest uzależniony od ich użytkowników. Postrzegamy inkjet UV jako uzupełnienie oferty, która – przykładowo - zaspokaja potrzeby klientów w zakresie dużej trwałości druku, wyjątkowego połysku oraz odporności na zadrapania, ale nie zapominamy o korzyściach zapewnianych przez suchy toner w aplikacjach, w których wysoka jakość druku, bezpieczeństwo żywności oraz kompatybilność z wymagającymi podłożami, takimi jak naturalny papier, jest kluczowa.”

Nową maszynę PX3000 charakteryzuje duża prędkość druku, wytrzymałość oraz efektywność kosztowa. Maszyna drukuje na wstędze o szerokości 330 mm z maksymalną prędkością 50 m/min kolorami CMYK i białym, w rozdzielczości 600x600 dpi. PX3000 drukuje na podłożach samoprzylepnych, papierze, PVC, PP, PET oraz PE.

Cyfrowe maszyny Xeikona – zarówno te wykorzystujące technologię suchego tonera, jak również UV inkjet, są oparte na firmowym interfejsie cyfrowym X-800, który zapewnia doskonałą i niezmienną jakość druku w połączeniu z wyjątkową wydajnością. X-800 obsługuje szeroką gamę formatów plików oraz radzi sobie z wymagającymi zleceniami opartymi o zmienne dane. Intuicyjny i oparty na otwartych standardach, X-800 umożliwia wdrażanie elastycznych i w pełni zautomatyzowanych workflow w każdej przestrzeni produkcyjnej.

Na podstawie informacji firmy Xeikon opracował TK