XSYS ogłasza podwyżki produktów nyloflex
20 Dec 2022 11:44

Firma XSYS zapowiedziała nadchodzącą podwyżkę cen wszystkich produktów z rodziny nyloflex, stanowiącą odpowiedzią na wzrost kosztów produkcji, z którymi branża zmagała się przez cały bieżący rok. Od 1 lutego 2023 r. za fleksograficzne płyty drukowe nyloflex klienci będą musieli zapłacić od 6% do 9% więcej niż dotychczas.

Branża zmaga się z bezprecedensowym kryzysem wzmacnianym przez rekordową inflację i utrzymujące się problemy łańcuchów dostaw. W tych wyjątkowych czasach naszym priorytetem pozostaje realizacja naszych zobowiązań: dostarczania klientom produktów najwyższej jakości na czas i bez ograniczeń. Jesteśmy dumni z bycia jednym z najbardziej niezawodnych dostawców na rynku – powiedział Friedrich von Rechteren, globalny wiceprezes ds. handlowych w XSYS. W tym samym czasie nasze zespoły operacyjne i zaopatrzeniowe robią, co mogą, by zrównoważyć wzrost kosztów produkcji bez narażania na szwank naszej jakości i poziomu obsługi. Dzięki sukcesowi tych działań zapowiedziana podwyżka cen odzwierciedla zaledwie ułamek wzrostu kosztów produkcji, z którym mamy do czynienia.

Ceny surowców takich jak guma, fotopolimery oraz folie wykorzystywane przy produkcji płyt wzrosły od początku 2021 r. o ponad 20%. Również koszty transportu i energii zaliczyły dwucyfrowe podwyżki. Eksperci ds. rynku nie mają wątpliwości, że branża powinna przyzwyczaić się do obecnych wysokich cen surowców jako „nowej normalności”.

W odpowiedzi na podwyżki kosztów strukturalnych nie zaprzestajemy inwestycji w badania nad płytami fleksograficznymi i wyposażeniem nowej generacji przeznaczonymi dla naszych klientów – podkreślił von Rechteren. Te rozwiązania pomogą im w usprawnieniu ich działalności oraz odniesieniu sukcesu rynkowego. Nasi klienci są kluczowi dla wszystkiego, co robimy w XSYS.

Opracowano na podstawie informacji firmy XSYS