Zakończyła się sprzedaż firmy Kotkamills
10 Aug 2021 12:00

Koncern Mayr-Melnhof zamknął proces przejmowania fińskiej firmy Kotkamills – będący efektem porozumienia podpisanego w grudniu 2020 r. - po uzyskaniu wszelkich niezbędnych akceptacji ze strony urzędów regulacyjnych.

Dzięki przejęciu Mayr-Melnhof umocni swoją pozycję na atrakcyjnym rynku tektury z włókien pierwotnych, uzupełniając ofertę o tekturę z włókien pochodzących z recyklingu. Transakcja ma również pomóc stworzyć ofertę tektur FSB z powłoką barierową, które mogą zastąpić tekturę powlekaną tworzywem sztucznym, a także zapewnić firmie dostęp do rozwijającego się rynku kubków tekturowych. Co więcej, MM dywersyfikuje swój biznes o papiery do nasycania typu kraft.

MM Kotkamills zajmie silną i dynamiczną pozycję w MM jako innowator w dziedzinie nowatorskich rozwiązań w zakresie kubków z wodnymi barierami dyspersyjnymi nakładanymi w linii - mówi Peter Oswald, dyrektor operacyjny MM Group. Naszym średnioterminowym celem jest zwiększenie wolumenu sprzedaży do poziomu blisko 400 tys. ton kartonu rocznie. Cieszymy się na udaną współpracę z naszymi nowymi kolegami.

MM Kotkamills posiada nowoczesną maszynę do produkcji tektury z włókien pierwotnych (uruchomioną w 2016 r.), maszynę do produkcji papierów do nasycania typu kraft o wydajności 170 tys. ton oraz własny tartak. Papiernia zatrudnia ok. 500 pracowników, a w 2020 r. zanotowała sprzedaż na poziomie 380 mln euro.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mayr-Melnhof

error: Kopiowanie zabronione!