Zanders Paper na warszawskich targach Packaging Innovations
28 Mar 2019 07:52

Nowoczesne i innowacyjne opakowania: to im poświęcone są coroczne targi Packaging Innovations w Warszawie. W dniach 2-3 kwietnia zwiedzający będą mogli zapoznać się z inspirującym, innowacyjnym wzornictwem, a także przyciągającymi wzrok rozwiązaniami do prezentowania produktów punktach sprzedaży.

Na targach swoją ofertę szerokiej gamy papierów i tektur zaprezentuje również niemiecka firma Zanders Paper. Adam Słowik, dyrektor sprzedaży Zanders Paper w regionie Europy Wschodniej, będzie służył informacjami na temat portfolio produktów oraz metod pozycjonowania produktów dzięki wykorzystaniu odpowiednich papierów i tektur. Oprócz papierów z serii Chromolux – powlekanych i wysoce nabłyszczanych, a tym samym cenionych przez producentów opakowań luksusowych – Zanders Paper pokaże również portfolio produktów Zanpack. Przyciągają one uwagę wyjątkowymi wrażeniami dotykowymi oraz doskonałą jakością zadruku w wysokiej rozdzielczości, będąc odpowiednim wyborem dla producentów opakowań kosmetycznych i farmaceutycznych, jak również słodyczy, żywności, napojów i produktów niespożywczych z segmentu premium. Niepowlekana tektura Zanpack touch ma przyjemną, naturalnie ziarnistą powłokę i jest przeznaczona dla marek, które chcą podkreślić swoją ekologiczną naturę, podczas gdy Zanpack silk zachwyca wyjątkową delikatnością i jedwabistością w dotyku.

Papiery etykietowe z serii Zanlabel są także dostępne w zróżnicowanych wersjach: Zanlabel touch, Zanlabel gloss oraz Zanlabel high gloss. Z myślą o niskonakładowym, personalizowanym druku cyfrowym, firma oferuje specjalnie opracowane papiery Chromolux digital i Silver digital, a także Zanjet, dwustronnie powlekany papier do komercyjnego inkjetowego druku wysokich prędkości.

Na swoim stoisku firma zaprezentuje również papiery z funkcją barierową Zanbarrier OGR (nieprzepuszczalne dla olejów i tłuszczów) oraz Zanbarrier NGR (z naturalną barierą przez tłuszczami), które zostały opracowane z myślą o opakowaniach giętkich dla żywności. Specjalny proces produkcji marki Zanbarrier NGR eliminuje konieczność stosowania fluoropochodnych węglowodorów lub innych środków chemicznych dla zapewnienia funkcji barierowej. W trakcie unikalnego procesu produkcyjnego Zanbarrier NGR włókna celulozy są poddawane niezwykle intensywnemu procesowi mielenia na kilku etapach procesu rafinacji. W efekcie tworzą one ścisłą i trwałą strukturę usieciowioną, z której w maszynie papierniczej powstaje papier o 100% naturalnej barierze względem olejów i tłuszczów.

Zarówno Zanbarrier NGR, jak i Zanbarrier OGR, są odpowiednie do pakowania żywności na wynos, takiej jak kebaby lub frytki, ale mogą być też wykorzystane do produkcji owijek na masło, torebek na pieczywo, etykiet na produkty spożywcze, a także pudełek na pizzę i ciasta.

Na podstawie informacji Zanders Paper opracował TK