Zdalny serwis W&H rozwiązuje 80% problemów z maszynami
12 Mar 2019 12:58

Gdy pojawiają się problemy z maszynami, najważniejsza jest szybka reakcja. To dlatego Centrum Informacji i Diagnostyki (IDC) firmy Windmöller & Hölscher (W&H) jest dostępne non stop (24/7/365) dla wszystkich klientów z całego świata. Zespół IDC za pośrednictwem usług zdalnego serwisu, dostępnych z trzech lokalizacji, potrafi rozwiązać ponad 80% problemów z maszynami zgłaszanych przez użytkowników, wykorzystując metodę wszechstronnej analizy błędów. W kwietniu br. IDC będzie świętował 25-lecie swego istnienia.

„26 techników serwisu w naszym Centrum Informacji i Diagnostyki jest dostępnych dzień i noc dzięki serwisowej infolinii” - wyjaśnia Christian Brönstrup, szef IDC. Klient może tu porozmawiać bezpośrednio z inżynierem posiadającym pełną wiedzę na temat określonego typu maszyny. „Jeśli klient ma pytanie lub problem, zależy nam na jak najszybszym dostarczeniu mu najlepszego wsparcia” - dodaje Brönstrup. Wszyscy inżynierowie IDC posiadają co najmniej 5-letnie doświadczenie w roli techników wsparcia w terenie, a także dogłębną wiedzę na temat maszyn.

Stała dostępność zespołu IDC dla klienta wynika z realizowanej przez firmę zasady „podążaj za słońcem”: w zależności od lokalnego czasu mogą oni bowiem skorzystać ze wsparcia technicznego z Niemiec, Indii lub USA.

Zdalny serwis pozwala na wszechstronną analizę i rozwiązywanie problemów. Od prawie 10 lat technicy serwisu W&H z IDC łączą się z firmowymi urządzeniami na drugim końcu świata za pośrednictwem Internetu, korzystając ze zdalnego sterowania. Wystarczy kilka kliknięć i zgody operatora maszyny, by zyskali dostęp do jej podzespołów na poziomie kontroli i napędu, a następnie zidentyfikowali i naprawili błędy. „Dzięki naszemu wszechstronnemu i niezawodnemu wsparciu, a zwłaszcza dzięki wykorzystaniu zdalnego sterowania, rozwiązujemy bezpośrednio ponad 80% problemów z maszynami, bez potrzeby wysyłania serwisantów do siedziby klienta” - twierdzi Brönstrup. „W ten sposób zdalny serwis oszczędza i czas, i pieniądze”. Po zakupie nowej maszyny dostęp do usług zdalnego serwisu jest bezpłatny w całym okresie gwarancyjnym; później można z niego korzystać po podpisaniu stosownej umowy serwisowej.

Historia Centrum Informacji i Diagnostyki rozpoczęła się w 1994 r. od serwisowej infolinii. W kolejnych latach maszyny zaczęto wyposażać w modemy, za których pośrednictwem technicy mogli łączyć się z maszynami klientów. Kolejny techniczny przełom właśnie się dokonuje: zdalna diagnoza będzie wspierana przez transmisję obrazów „na żywo” i wykorzystanie specjalnych interaktywnych okularów.
Na podstawie informacji W&H opracował TK