Zeus rozpoczyna strategię przejęć w Polsce
2 Feb 2023 12:00

Zeus, irlandzka firma zajmująca się globalnymi rozwiązaniami łańcucha dostaw opakowań, ogłosiła dziś przejęcie firmy Polpack, czołowego dystrybutora materiałów opakowaniowych i maszyn pakujących w Polsce. Jest to pierwszy krok w strategii przejęć Zeusa na 2023 rok, która jeszcze bardziej skonsoliduje działalność w całej Europie.

Założona w styczniu 1993 r. firma Polpack zwiększyła przychody do ponad 8,5 mln euro rocznie. Polpack z siedzibą w Warszawie posiada 7 biur sprzedaży w całej Polsce wspieranych przez obiekty magazynowe, logistyczne i serwisowe. Z załogą liczącą 40 osób firma oferuje indywidualne rozwiązania dla zróżnicowanej bazy klientów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Zeus dodał kolejne 75 milionów euro przychodów dzięki przejęciom firm na całym świecie. Ten ostatni zakup stanowi początek programu dalszych planów rozwoju w 2023 r., których celem jest doprowadzenie biznesu do przychodów w wysokości ponad 500 mln euro.

Komentując dzisiejsze ogłoszenie, dyrektor generalny Zeusa, Keith Ockenden, powiedział: Założyliśmy Zeus Poland w 2010 roku z przychodami przekraczającymi obecnie 5 milionów euro i pełną gamą rozwiązań opakowaniowych dla producentów żywności, handlu detalicznego, produkcji przemysłowej, e-commerce i organizacji 3PL. Przejęcie Polpack jest naturalnym rozwiązaniem dla naszej działalności w Polsce, oferując synergie w celu połączenia skali, wykorzystania wydajności operacyjnej oraz rozszerzenia naszej oferty produktów i usług na naszą wspólną bazę klientów.

Nasz europejski zasięg strategicznie rozszerzył się w ciągu ostatnich dwóch lat, a Zeus działa obecnie w 16 krajach w całej Europie. Możliwości Polpack w zakresie dostarczania rozwiązań opakowaniowych i maszynowych uzupełniają naszą strategię dywersyfikacji oferty w całej Europie w sektorze opakowań przemysłowych i tranzytowych, umożliwiając nam oferowanie klientom opcji konsolidacji łańcuchów dostaw i zwiększenia wartości.

Właściciel firmy Polpack powiedział: Dzisiaj jest nowy krok w podróży Polpack. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Zeus, łącząc jej globalny zasięg i infrastrukturę z naszym doświadczeniem, umiejętnościami technicznymi, wiedzą i zrozumieniem potrzeb klientów w zakresie maszyn pakujących, rozwoju i produkcji. Ten partner poprawi produktywność, zwiększy wydajność i zapewni większą wartość naszym klientom.

Założyciel Zeus, Brian O'Sullivan, dodał: Nasz rozwój na przestrzeni lat zapewniła możliwości wzmocnienia naszych zdolności, poszerzenia naszej oferty i poznania nowych obszarów. Dodanie działalności Polpack do naszej rodziny uzupełni gamę rozwiązań, które dostarczamy naszym klientom, zwiększy nasze możliwości techniczne w Polsce i wzmocni zasoby w całej Europie.

Klienci Zeusa obejmują różne sektory i Klientów takich jak Kaufland, Lidl, Aldi, ABP, Harrods, Musgrave, Ryanair i McDonalds. Założona przez Briana O'Sullivana w 1998 roku firma Zeus zatrudnia obecnie ponad 900 osób na całym świecie. W 2021 roku O'Sullivan został ogłoszony zwycięzcą nagrody EY Przedsiębiorca Roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Zeus

Na zdjęciu (od lewej): Kamil Woliński, dyrektor handlowy w firmie Polpack; Brian OSullivan, właściciel i założyciel Zeus Group; Wojciech Zdzieborski, właściciel Polpack; Maciej Gomółka, dyrektor generalny Polpack.