Zrównoważone opakowania Mondi dla MODIVO SA
8 Nov 2022 09:30

Firma Mondi, czołowy producent zrównoważonych opakowań i papieru, została wybrana wyłącznym dostawcą opakowań dla jednej z największych europejskich firm modowych. Po przeprowadzonych na początku tego roku próbach produktów zdecydowano, że Mondi będzie wspierać MODIVO w procesie odchodzenia od obecnie używanych, standardowych sztywnych opakowań używanych dotąd w dystrybucji wszystkich kolekcji butów, torebek i ubrań tego e-detalisty.

Podczas analizy wymagań opakowaniowych klienta Mondi dokonuje oceny całkowitego kosztu posiadania (TCO), uwzględniając każdy punkt styku klienta z marką w łańcuchu dostaw. Stosowane przez Mondi unikatowe, zorientowane na potrzeby klienta podejście noszące nazwę Eco Solutions koncentruje się na wsłuchiwaniu się w jego potrzeby i starannym badaniu wszystkich potencjalnych rozwiązań. Jak mówi Nedim Nisic, dyrektor Mondi Group ds. e-handlu: Uważamy, że nie ma uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich klientów. Każdy z nich posiada niepowtarzalny miks produktów i odmienne wymagania logistyczne. Nawiązując współpracę z klientem skupiamy się na zmniejszeniu całkowitych kosztów opakowań, ograniczeniu odpadów i zaspokojeniu potrzeb konsumentów końcowych. Oznacza to, że nasi klienci mogą wybrać najkorzystniejsze dla nich rozwiązania opakowaniowe, począwszy od funkcjonalnego papieru kraftowego i barierowego poprzez papierowe torby do rozwiązań z tektury falistej.

Łukasz Boguszewski z MODIVO wyjaśnił to posunięcie następująco: Mondi udało się znacznie poprawić nasze opakowania i pomóc nam w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju. Portfolio Mondi zawiera rozwiązania idealnie nadające się do tego celu, ponieważ wykorzystują one mniej przestrzeni i materiału, a jednocześnie nadal zapewniają ochronę towarów w drodze do klienta. Taki ruch jest nie tylko przyjazny dla środowiska i efektywny kosztowo dla naszego przedsiębiorstwa, lecz również pokazuje nasze zaangażowanie w spełnianie oczekiwań naszych klientów i ciągłe podnoszenie poziomu ich satysfakcji.

Za podstawę optymalizacji portfolio opakowań w MODIVO przyjęto liczbę wysyłanych produktów. W konsekwencji do pakowania większości zamówień wykorzystywane są obecnie innowacyjne torby MailerBAG Mondi. Są to papierowe torby, które w całości nadają się do ponownego wykorzystania i odzysku, dostępne w trzech wariantach i chroniące produkty bez nadmiernego przepuszczania powietrza.

Mondi angażuje się we współpracę z klientami nad znajdowaniem rozwiązań opakowaniowych najbardziej odpowiednich dla ich potrzeb. Dzięki połączeniu fachowej wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju i szerokiego portfolio w obszarze e-commerce, w ramach którego oferujemy rozmaite rozwiązania opakowaniowe dla różnych potrzeb, jesteśmy w stanie wspierać cele naszych klientów, zarówno ekonomiczne, wydajnościowe, jak i środowiskowe - podkreśla Nisic.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi

error: Kopiowanie zabronione!