4,8% wzrost globalnego rynku opakowań papierowych w najbliższej dekadzie
22 Oct 2015 12:35

Na światowym rynku opakowań papierowych w latach 2015-25 nastąpią znaczące zmiany, przewiduje nowy raport brytyjskiej firmy konsultingowej Visiongain zatytułowany „Prognozy dla rynku papierów opakowaniowych w latach 2015-25: szanse dla wiodących firm” i dystrybuowany przez amerykańską oficynę wydawniczą Reportlinker.

Firma Visiongain ocenia, że rynki krajów BRIC (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny) są odpowiedzialne za około 30% globalnego popytu na opakowania z papieru, a ich gospodarki w przyszłości będą się najbardziej dynamicznie się rozwijać. Oczekuje się, że sprzedaż opakowań na rynkach krajów rozwijających się nadal będzie szybko się zwiększać dzięki rosnącej konsumpcji i popycie na dobra konsumpcyjne, co z kolei napędzać będzie potrzebę bardziej wyrafinowanych opakowań, głównie ze względu na rosnącą klasę średnią.

Visiongain przewiduje, że światowy rynek opakowań osiągnie wartość 268,70 miliardów dolarów w 2015 roku i będzie rósł średnio rocznie 4,8% w najbliższych dziesięciu latach. Oczekuje się, że wzrost rynku opakowań papierowych napędzany będzie w szczególności poprzez rozwój gospodarczy krajów azjatyckich. Wzrost ten będzie wynikiem stabilności gospodarczej tych gospodarek, jak również rosnącego sektora przetwórstwa żywności i zwiększenia obecności firm międzynarodowych na tych rynkach.

Na podstawie informacji Visiongain opracował TG