Nawilżanie powietrza a opakowania
4 Mar 2018 20:04

Preston Packaging z Poznania jest prężnie rozwijającym się rodzinnym przedsiębiorstwem, specjalizującym się w produkcji opakowań jednostkowych i ulotek do przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. 40 pracowników realizuje zgodnie ze standardami międzynarodowymi zamówienia składane głównie przez odbiorców z rynku niemieckiego i skandynawskiego.

Od momentu przeprowadzki do nowego budynku bezpośrednie nawilżanie powietrza ML zapewnia optymalne warunki klimatyczne wymagane w druku i obróbce papieru. Stała wilgotność względna wynosząca 50 % gwarantuje firmie Preston Packaging prowadzenie bezusterkowego procesu druku bez rozciągania materiału i z wysokim stopniem dopasowania przy procesach wykrawania i klejenia opakowań.

Ochrona przed elektrostatyką

Przy gramaturach papieru zaledwie 40 – 60 g/m2 cieniutkie  ulotki stosowane  w przemyśle  farmaceutycznym są wyjątkowo  wrażliwe na wszelkie odchyłki wilgotności: Optymalna wilgotność powietrza niezawodnie chroni przed wyładowaniami elektrostatycznymi i problemami w dalszej obróbce papieru: „Dzięki nawilżaniu powietrza nie mamy problemów z elektrostatyką, co w przeszłości niestety często prowadziło do przerw w produkcji, potwierdza Filip Karoński, Prezes Zarządu i współwłaściciel Preston.

Dopasowane nawilżanie powietrza

Preston Packaging korzysta z systemu dysz wysokociśnieniowych ML Princess i Solo. Oba systemy precyzyjnie rozpylają drobniutką mgiełkę wodną. Dzięki zastosowaniu techniki wysokociśnieniowej system zużywa niewiele energii. System ML Princess jest przystosowany do dużych hal, w których wymagane jest wydajne nawilżanie, podczas gdy nawilżacz powietrza ML Solo idealnie sprawdza się w mniejszych  pomieszczeniach. Dla Preston Packaging nowe systemy nawilżania powietrza stanowią niezbędne elementy w zarządzaniu jakością, które z kolei jest nieodzowne przy spełnianiu wysokich wymagań nakładanych przez klientów w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.

 

Pakiet informacyjny: Ochrona przed elektrostatyką. Niższe koszty i wyższa jakość dzięki nawilżaniu powietrza 
Zamów bezpłatnie!  https://www.condair-systems.pl/pakiet-info-przemysl

Kontakt:
Condair Systems Sp. z o.o. Ul. Langiewicza 28/2
70 - 263 Szczecin, tel.: +48 43 841 7030
info@condair-systems.pl, www.condair-systems.pl

Artykuł sponsorowany