Spółka Cognex poszerza serię czytników kodów kreskowych
20 Mar 2013 14:52
Spółka Cognex Corporation poinformowała o poszerzeniu renomowanej serii wizyjnych czytników kodu kreskowego dla aplikacji logistycznych, pocztowych i dystrybucji detalicznej o urządzenie DataMan 503.
Zaawansowany czytnik DataMan 503 z uwagi na najwyższą szybkość odczytu w branży, funkcję sprężenia zwrotnego i brak części ruchomych jest odpowiedni nawet dla najbardziej wymagających aplikacji odczytu kodu kreskowego, a w ramach własnej branży zmienia spojrzenie na to, co można osiągnąć z czytnikiem kodów.
Spółka Cognex znajduje się w czołówce szybkich zmian technologicznych w logistyce, gdyż centra dystrybucyjne przechodzą z technologii skanerów laserowych i złożonych skanerów liniowych do systemów bazujących na skanowaniu powierzchni obrazu. Do zmiany tej dochodzi, ponieważ klienci zdają sobie sprawę z namacalnych korzyści, jakie przynosi użycie tych czytników – ocenia bieżącą sytuację Carl Gerst, dyrektor działu identyfikacji produktów. – Czytniki kodów kreskowych Cognex przezwyciężają ograniczenia starych technologii i przynoszą szybkość odczytu, która kiedyś była uważana za nierealną. Większa szybkość odczytu ogranicza zakres ręcznej manipulacji, co oznacza niższe koszty dla naszych klientów.
Czytnik DataMan 503 jest uzupełnieniem dotychczasowej serii czytników kodu kreskowego DataMan i zwiększa ilość zastosowań, w których można wykorzystać obrazowe czytniki kodów kreskowych. Jest odpowiedni zwłaszcza do stosowania w aplikacjach działających z dużymi prędkościami, z dużą szerokością pasa lub ze znacznymi różnicami wysokości paczek. Czytnik DataMan 503 ma kluczowe zastosowanie w: segregacji o dużej prędkości; wielostronnym skanowaniu tunelowym; wielkoformatowym skanowaniu prezentacyjnym.
Czytnik DataMan 503 posiada wszystkie cechy serii DataMan, charakterystyczne dla czytników kodów kreskowych Cognex. Są to:
n chroniona technologia analizy zdjęć Cognex Hotbars, która oferuje największe szybkości odczytu kodów kreskowych 1D, także tych uszkodzonych, zniekształconych, rozmazanych, podrapanych, niskich lub nisko kontrastowych;
n zdolność analizowania przypadków „nieodczytania” poprzez pokazanie użytkownikowi tego, co widzi czytnik – „na żywo” lub poprzez archiwizację zdjęć;
n konstrukcja bez ruchomych części, które mogłyby się zużyć i wymagać naprawy;
n proste ustawienie i instalacja.
Te i inne nowości z dziedziny widzenia komputerowego i przemysłowego odczytu kodów ID spółka Cognex zaprezentowała w dniach 19-22 marca na warszawskich targach Automaticon oraz, w tym samym okresie, na targach Amper 2013 w Brnie.
Opracowano na podstawie informacji firmy Cognex