Polska branża opakowań stale i dynamicznie się rozwija, o czym może świadczyć rosnące zapotrzebowanie na kolejne imprezy skierowane do przedsiębiorców. Odpowiedzią będą zbliżające się Targi Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK 2016, które odbędą się w dniach 8-10 marca 2016 w nowo powstałym Centrum Targowo-Kongresowym Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.
W ramach wydarzenia zostaną zorganizowane m.in. trzy strefy branżowe: Salon Maszyn do Pakowania, Salon Logistyki Pakowania i Salon Opakowań. Podczas targów swoją ofertę zaprezentują dostawcy maszyn i urządzeń do pakowania dedykowanych szerokiej gamie produktów branży rolno-spożywczej, chemicznej i kosmetycznej.
Przykładem może być niewątpliwy lider w segmencie techniki pakowania, firma Fenix Systems. Na stronie firmy można przeczytać: „Mamy ten przywilej, że niemalże wszystkie firmy z branży spożywczej, których produkty reklamowane są w telewizji, używają urządzeń firm reprezentowanych przez nas. Dostarczamy maszyny także do wielu średnich i mniejszych firm”. Fenix Systems dostarcza maszyny oraz kompletne linie do pakowania, urządzenia kontrolujące jakość i ilość, dzięki którym pakowana żywność jest bezpieczna do spożywania. Firma sprzedaje bardzo wydajne i dokładne naważarki Ishida. Dzięki nim bez względu na to, czy produkty są świeże, mrożone, kruche, o trudnych kształtach, lepkie, suche, sypkie lub sproszkowane, można zwiększyć wydajność i zredukować straty. Dostępne w ofercie firmy maszyny do pakowania to urządzenia, które przede wszystkim zapewniają precyzję oraz zwiększają wydajność pracy. Linie pakujące oferowane przez Fenix Systems są projektowane indywidualnie dla każdego klienta w zależności od typu opakowania i sposobu pakowania konkretnych towarów. Specjalnością firmy są automatyzacja produkcji i paletyzacja. Oferowane przez Fenix Systems urządzenia automatyki przemysłowej to produkty cenionych firm, które szczycą się opinią liderów branży. Bogate doświadczenie, wiedza oraz uznana marka tych producentów stają się najlepszą rekomendacją. Na targach będzie można także zobaczyć inne urządzenia pomocne w automatyzacji produkcji czy paletyzacji, które są łatwe w obsłudze, praktyczne i bezpieczne. Zastosowanie urządzeń automatyki przemysłowej zapewnia podniesienie wydajności zakładu produkcyjnego.
Ciekawie zapowiada się również prezentacja firmy AWM Pak oferującej maszyny pakujące. Firmę charakteryzują duża wiedza techniczna oraz wieloletnie doświadczenie w branży. AWM Pak sprzedaje, wdraża i serwisuje przemysłowe linie pakujące. Na targach będzie można zobaczyć maszyny do pakowania następujących firm:
n BVM Brunner GmbH (Niemcy) – jeden z najbardziej renomowanych producentów w swojej branży
n Smipack (Włochy) – firma oferująca znakomite zgrzewarki do folii (kloszowe i kątowe)
n VideoJet – producent atramentowych systemów znakowania
n Verpama – szwajcarskie formiarki do kartonów
Kolejną firmą biorącą udział w targach Warsaw Pack jest LYNX Poland, która zaprezentuje nowoczesne rozwiązanie do precyzyjnego nakładania kleju na gorąco i na zimno oraz automatyczny ploter klejący CNC. Jest to maszyna uniwersalna i wielozadaniowa, dedykowana branży opakowaniowej i POS. Maszyna różni się od zwykłych klejarek tym, że umożliwia jednoczesne nakładanie kleju na kilka elementów o różnych kształtach. Klej jest nakładany z dużą prędkością i precyzją, grubość ścieżki kleju jest identyczna na całej jej długości. Obszar roboczy maszyny został podzielony na dwa niezależne, ruchome stoły robocze, każdy w formacie B0. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest nakładanie kleju jednocześnie na elementy o różnej grubości. Ploter bardzo przyspiesza produkcję, wymuszając na pracowniku cykl pracy. Ogromną zaletą plotera jest zintegrowane oprogramowanie graficzno-sterujące CAD-CAM. Umożliwia ono łatwe projektowanie ścieżek nakładania kleju, jak również importowanie gotowych plików z innych programów graficznych. Premierowy pokaz możliwości maszyny odbędzie się w hali F w sektorze maszyn, na stoisku firmy LYNX Poland.
Warsaw Pack to targi, które wyróżnia nowatorska formuła. Podczas wydarzenia w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele wielu gałęzi branży opakowań oraz ich klienci. Dzięki przygotowanym trzem strefom biznesowym i formule kooperacyjno-kontraktacyjnej podczas targów do minimum zmniejszy się dystans między wystawcą a odwiedzającym, co stworzy doskonałe warunki do nawiązania kontaktów biznesowych. Idea targów Warsaw Pack powstała z myślą o producentach, dostawcach, hurtownikach, dystrybutorach lub importerach opakowań, maszyn pakujących, systemów pakowania i logistyki maszynowej. Głównymi partnerami targów są: Polska Izba Opakowań, COBRO – Instytut Badawczy Opakowań.
W dniach 8-10 marca 2016 podczas targów Warsaw Pack odbędzie się organizowana przez COBRO, Krajową Izbę Gospodarczą, Eko-Pak, Polską Izbę Opakowań i Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Recyklingu konferencja „Opakowania-Człowiek-Środowisko-Gospodarka”. Tematem przewodnim będzie Circular Economy w opakowaniach – nowa polityka Unii Europejskiej i jej wpływ na opakowania.
Warto dodać, że 9 marca podczas targów Warsaw Pack 2016 odbędzie się zebranie członków i prezentacja działalności Stowarzyszenia Technicznego – Tworzywa Sztuczne STTS (Polish Technical Association for Plastic Industry) dla przedstawicieli branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, narzędziowni oraz maszyn do przetwórstwa.
Więcej informacji na stronie TargiOpakowan.pl.
Opracowano na podstawie materiałów organizatora