Firma Linx Printing Technologies rozszerza gamę specjalistycznych farb o nową recepturę, która pozwala na aplikację kodów na oleistych podłożach.
Farba o oznaczeniu 1062 wnika w tłuszcz, umożliwiając skuteczny druk na szerokiej gamie materiałów (takich jak tworzywa, metale, szkło i podłoża woskowane) pokrytych cienką warstwą tłustych substancji. Linx 1062 zapewnia również dobre przyleganie na foliach z tworzyw sztucznych, w tym OPP, co czyni ją właściwym wyborem przy wielu zastosowaniach w sektorach przemysłowym i spożywczym.
Nowa farba, która jest przeznaczona do druku na urządzeniach z rodziny Linx 8900 i zawiera metyloetyloketon (MEK), zasycha w ciągu 1-2 sekund i gwarantuje niezawodną trwałość kodów wydrukowanych na tłustych powierzchniach. Wydruki na przezroczystych oraz jasnokolorowych materiałach cechują wysoki kontrast i czytelność, w dodatku są one odporne na wpływ wielu oleistych materiałów, m.in. chłodziw inżynieryjnych, ropy naftowej i nafty, a także na wysokie temperatury (dzięki czemu farba zapewnia dobrą czytelność kodów na opakowaniach poddanych procesom autoklawowania i gotowania).
Linx 1062 jest przeznaczona do zastosowań w przemyśle lekkim, motoryzacyjnym, lotniczym, do zadruku woskowanych kabli z PVC i wszystkich typów elementów metalowych, a także puszek na żywność oraz folii opakowaniowej do produkcji owijek, torebek i worków dla sektora spożywczego (na mięso, produkty piekarskie oraz ciastkarskie).
Na podstawie materiałów firmy Linx opracował TK