Asortyment INFOGRAF-u powiększył się o automaty do kaszerowania opakowań z kartonu i tektury falistej, które produkowane są na licencji i według technologii jednej z europejskich firm – lidera w produkcji automatów do kaszerowania.
Model FMZ-G1650II-K
Automat jest wyposażony w dwa systemy podawania: górny i dolny, które pozwalają sklejać ze sobą karton z kartonem (góra od 128 do 500 g/m2; dół około 300 g/m2) lub z tekturą mikrofalą czy falistą. Prędkość pracy maszyny przy kartonie wynosi do 12 000 ark./h, a przy tekturze do 8000 ark./h. Maszyna charakteryzuje się solidną konstrukcją oraz łatwą zmianą narządu prac. Sterowanie formatem i markami odbywa się na serwomotorach z panelu sterującego. Kontrola marki bocznej i przedniej pozwala na uzyskanie dokładności do 0,5 mm. Elektronikę wykorzystaną w urządzeniu wyprodukowała firma Schneider. Jest to przemysłowy automat do kaszerowania, bardzo dobra alternatywa względem maszyn zachodnich producentów.
Ceny tych automatów zaczynają się od 135 000 USD. Wyposażeniem dodatkowym może być nakładanie non-stop oraz wykładanie z obracaniem.
Uzupełnienie procesu kaszerowania stanowi lakierowanie.
Automat do lakierowania SGZ-C-UI1040Z-A-L
Dzisiaj raczej nie spotykamy już niepolakierowanych opakowań, jest to standard w ich produkcji. Dlatego oferowana przez nas linia powinna zainteresować każdego, kto planuje zakup lakierówki. Jest ona konfigurowana w zależności od potrzeb klienta. Ważny element linii stanowi moduł odpylania arkuszy przed położeniem lakieru. Operacja odpylenia arkuszy zajmuje zawsze dużo czasu, tutaj możemy go zaoszczędzić. System lakierowania jest wyposażony w komorę lakierniczą z dwiema pompami. Najważniejszą jednak sprawą jest guma, która została zastosowana na walec lakierujący – jest to guma z USA, skąd pochodzą najlepsze na świecie gumy do lakierówek. Dalej możemy zastosować dwa systemy suszenia UV i IR. Pozwala to na kładzenie dwóch typów lakieru: UV i dyspersyjnego. Elektronika marki Schneider i sterowanie na panelu dotykowym to dodatkowe atuty tego urządzenia. Jest to przemysłowa linia przystosowana do dużych obciążeń.
Automaty sztancujące Yoco, model JY1650 SPO
Po przygotowaniu tektury należy wyciąć z niej żądany kształt. Firma INFOGRAF posiada automaty sztancujące firmy Yoco model JY1650 SPO, które mogą zostać wyposażone w moduł podawania non-stop. Automaty firmy Yoco są znane na rynkach polskim i europejskim. Charakteryzują się mocną i stabilną konstrukcją (masa 38 ton). Wydajność maszyny wynosi do 5000 ark./h, maksymalna grubość sztancowanego materiału – do 9 mm. Maszyna może mieć trzy typy podajnika. Łańcuchy prowadzące tekturę są produkcji angielskiej firmy Renold. Jest to bardzo dobra alternatywa względem maszyn oferowanych przez Bobsta czy Ibericę.
Składarko-sklejarki firmy Rolam
Po wysztancowaniu pudełko należy skleić. Nasza oferta zawiera składarko-sklejarki firmy Rolam typu PC – do pudełek liniowych standardowych i z automatycznym dnem oraz PCS – do pudełek z 4 lub 6 punktami klejenia w formacie od 1200 do 1800, które od czterech lat sukcesywnie sprzedają się na polskim rynku. Maszyna posiada bardzo mocną i stabilną konstrukcję, łożyska i pasy pochodzą od zachodnich producentów, elektronika również. Wiele ustawień odbywa się z panelu sterującego, co pozwala na szybką zmianę pracy. Mamy już wiele maszyn zainstalowanych w Polsce i wielu zadowolonych klientów. INFOGRAF jest wyłącznym przedstawicielem tego producenta w Polsce.
Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomo-żemy w doborze odpowiednich maszyn i urządzeń.
Zapewniamy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla oferowanych maszyn, doradztwo techniczne, usługi serwisowe dla sektora poligraficznego oraz przygotowujemy wyceny maszyn i urządzeń.
Artykuł sponsorowany
InfoGraf Sp. z o.o. / Al. 11 Listopada 159 / 66-400 Gorzów Wlkp
Biuro: +48 513 700 322 / biuro@infograf.eu
tel. kom.: +48 501 262 552 / tel. kom.: +48 501 790 552
www.infograf.eu