Circular Economy Summit już we środę
21 Mar 2022 14:05

W maju targi Ipack-Ima, GreenplaPlast, Print4All i Intralogistica Italia powrócą do Mediolanu. Natomiast już 23 marca odbędzie się poprzedzający te imprezy szczyt dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym. Zorganizowane w formule zdalnej spotkanie Circular Economy Summit dotyczyć będzie polityki zrównoważonego rozwoju i sztucznej inteligencji.

Cztery wydarzenia: Ipack-Ima, Greenplast, Print4All i Intralogistica Italia zostaną zorganizowane w jednym, wspólnym celu – aby opowiedzieć o najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach dedykowanych różnym sektorom produkcji przemysłowej. Święto innowacji powróci na Fiera Milano w dniach od 3 do 6 maja prezentując propozycje łańcucha dostaw od najbardziej zrównoważonych rozwiązań w zakresie przetwarzania tworzyw sztucznych i papieru po ich personalizację graficzną, od przetwarzania i pakowania żywności i produktów niespożywczych po obsługę oraz przechowywanie towarów.

Szczyt na temat gospodarki o obiegu zamkniętym

Na dwa miesiące przed wydarzeniem targowym partnerzy The Innovation Alliance, we współpracy z Fiera Milano, postanowili zorganizować spotkanie skierowane do interesariuszy ze wszystkich sektorów przemysłu. Jest to fundamentalny krok naprzód, mający na celu zainicjowanie wspólnej refleksji nad gospodarką o obiegu zamkniętym, ramami koncepcyjnymi, w które wpisuje się temat zrównoważonego rozwoju, czyli kluczowy element ewolucji modeli przemysłowych.

Organizowane przez oddział Fiera Milano specjalizujący się w realizacji wydarzeń i szkoleń spotkanie odbędzie się 23 marca od godz. 9.30 w formacie zdalnym i będzie dostępne w językach włoskim i angielskim. Uczestnicy mogą spodziewać się wystąpień międzynarodowych prelegentów i dyskusji panelowych z udziałem dyrektorów generalnych, reprezentujących główne sektory przemysłu oraz dystrybucji. Jak zapowiadają organizatorzy, zostaną zbadane interakcje między dwoma głównymi pojawiającymi się trendami, tj. sztuczną inteligencją i gospodarką o obiegu zamkniętym. Prelegenci oraz goście będą wspólnie szukali odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób sztuczna inteligencja reprezentuje najpotężniejszy impuls do przyspieszenia przejścia na nowy model produkcji i konsumpcji.

Celem spotkania jest zainicjowanie refleksji nad zdrowym ekosystemem i nieliniową gospodarką, w której dzisiejsze dobra mogą reprezentować zasoby jutra i która opiera się na zasadzie zamykania pętli oraz cyklu życia produktów, usług, odpadów, materiałów, wody i energii.

Scenariusz na przyszłość

Zrównoważony rozwój dzisiaj nie jest już wyborem, ale reprezentuje podejście, które każda firma musi być w stanie zinterpretować pochylając się nad swoimi zasobami. Dlatego ważne jest, aby każde przedsiębiorstwo miało jasną strategię i było w stanie stawić czoło codziennym wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem.

W drugiej części środowego spotkania odbędzie się dyskusja prezesów z międzynarodowych branż reprezentujących główne sektory produkcji i dystrybucji, którzy zaprezentują najlepsze istniejące rozwiązania i praktyki na poziomie światowym. Będzie to dla uczestników wyjątkowa okazja do odkrycia przykładów projektów obrazujących sposób, w jaki ewoluują modele przemysłowe. Pojawią się też konkretne przykłady doświadczeń opisujących, jak te działania mogą pozytywnie wpływać na przyszłość całej planety i zmniejszyć negatywne oddziaływanie na kolejne pokolenia.

W oczekiwaniu na majowe targi uczestnicy wirtualnej konferencji zyskają zatem okazję do poszerzania wiedzy i tworzenia nowej świadomości wokół tematu gospodarki o obiegu zamkniętym, który to temat wraz z postępującą cyfryzacją i Przemysłem 4.0 rewolucjonizuje świat przemysłowy, narzucając nowe umiejętności, nowy profesjonalizm, ale także nową świadomość.

Rejestracja udziału w wydarzeniu jest bezpłatna i dostępna tutaj.

Opracowano na podstawie informacji ICE Varsavia