W czerwcu 2022 przypada rocznica 25-lecia działalności firmy PolimerPro. Postanowiliśmy uczcić ten szczególny jubileusz prezentując nową siedzibę, która spełnia warunki produkcyjne – jest dostosowana technicznie do wysokich standardów ochrony środowiska oraz wymogów przeciwpożarowych.
W nowej siedzibie na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim rozwiązania ekologiczne. Instalacja fotowoltaiczna na gruncie po rozbudowie zapewni nam niezależność energetyczną od 2025 roku. Niski współczynnik izolacji termicznej dzięki sześciowarstwowemu dachowi oraz siedmiowarstwowym ścianom zewnętrznym pozwala ograniczyć koszty ogrzewania. Projekt wnętrza stworzony przez firmę Fractal nawiązuje do kluczowych barw w druku – miejsce ma być przyjazne zarówno profesjonalistom, klientom, jak i młodzieży, która odwiedza firmę w ramach zajęć.
Należy podkreślić, iż wiele innowacji zostało zrealizowanych przy pomocy dotacji unijnych, m.in. z programów Kredyt na innowacje technologiczne oraz Fundusze Norweskie – jesteśmy na etapie organizacji ostatniego z przetargów, tym razem na ekologiczną destylarkę o pojemności 500 l. Ponadto projekt zakłada zakup paneli fotowoltaicznych o mocy 49,5 KW, które już pracują oraz zautomatyzowanej linii do obróbki płyt – przetarg został zakończony, instalacja nastąpi w drugim półroczu 2022.
Hala wraz z biurowcem o powierzchni 1500 m2 na działce 1,6 ha daje nam dużą szansę na rozwój firmy – to dobre warunki, aby realizować zlecenia pod druk tektury falistej, co jest możliwe dzięki nowej linii produkcyjnej składającej się z urządzeń Kodak Flexcel NX Wide oraz urządzeniu Samm Post Print do montażu płyt o wielkości 3,5 metra.
Nie zapominamy jednak o naszych korzeniach i tradycjach, czyli naświetlaniu matryc pod etykiety i opakowania – na bieżąco uzupełniamy park maszynowy oraz cyfrowe rozwiązania w celu poprawy jakości i optymalizacji procesów zarówno u nas w przygotowalni, jak i u klienta. Najnowszym rozwiązaniem, które możemy zaproponować klientom, jest PureFlexo – to przełomowy pattering zapobiegający niepożądanemu rozlewaniu farby, co stanowi problem przy druku rozpuszczalnikowym na foliach giętkich. Nasz know-how przy produkcji płyt został objęty patentem, co dowodzi, że doświadczenie operatorów jest w przypadku przygotowalni fleksograficznej równie ważne co instalacja maszyn i oprogramowania.
Nieodłącznym elementem naszej działalności jest destylacja i regeneracja wymywacza fotopolimerowego i jej dedykowane jest 500 m2 hali przystosowanej zarówno w wymiarze ekologicznym, jak i przeciwpożarowym. Nasze moce produkcyjne ponownie wzrosną po instalacji nowej destylarki bezolejowej, która zaplanowana jest na drugie półrocze 2022. W swojej ofercie od początku roku posiadamy nowy wymywacz, który po udanych fazach testów przy wymywaniu naszych płyt będziemy mogli zaoferować klientom.
Priorytetem na rok 2022 jest przeprowadzka do nowej hali. Celem na kolejne lata jest dokonanie procesu termomodernizacji obecnego budynku, który już zyskał panele fotowoltaiczne o mocy 49,5 KW i w przyszłości będzie służył destylacji rozpuszczalników, na co dostrzegamy duże zapotrzebowanie.
Z okazji Jubileuszu chcielibyśmy podziękować wszystkim, który mieli wkład w rozwój naszej firmy – klientom, z którymi nieustannie się rozwijamy, dostawcom za pomoc w rozwoju technologii fleksograficznej w Polsce oraz organizacjom promującym branżę opakowań, której jesteśmy członkami. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników i założycieli firmy Polimer: Lesława Misiak oraz Krzysztofa Frydrych.
Artykuł sponsorowany
http://www.polimerpro.pl