Druk cyfrowy, bardziej zrównoważone procesy, automatyzacja i rozwiązania o wartości dodanej będą głównymi filarami, na których skupi się uwaga firmy Comexi podczas targów K 2022; wydarzenie to odbędzie się w dniach 19-26 października na terenie targów Messe w Düsseldorfie (Niemcy). Spółka oficjalnie zaprezentuje nowe urządzenie Digiflex. Maszyna ta pozwala firmie oferować obecnie najlepszy druk cyfrowy danych zmiennych, takich jak kody zmienne Datamatrix, kody QR, kody kreskowe, tekst alfanumeryczny, a także inne aplikacje do numerowania i znakowania o wysokich wymaganiach jakościowych.
Zrównoważony rozwój w sercu wszystkich innowacji
Zrównoważony rozwój, definiowany jako zarządzanie zasobami w celu zaspokojenia bieżących potrzeb bez narażania na szwank przyszłych potrzeb, stał się w ostatnich latach głównym zagadnieniem na świecie. Konsumenci są coraz bardziej świadomi kwestii ochrony środowiska i nie wahają się kupować produktów wytwarzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Comexi zawsze wyróżniało się poszukiwaniem bardziej innowacyjnych zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań elastycznych o mniejszym śladzie węglowym: efektywne zarządzanie energią, mniejsze straty materiału, mniejsze zużycie farby, a także ograniczenie zużycia plastiku i rozpuszczalników. W Comexi jesteśmy liderami w oferowaniu zrównoważonych rozwiązań w zakresie druku i przetwarzania opakowań z tworzyw sztucznych oraz papieru. Naszym celem jest dostarczanie produktów i usług, które pomagają przetwórcom oferować swoim klientom rozwiązania o wartości dodanej. Z tego powodu, w odniesieniu do urządzeń dostosowujących się do aktualnych potrzeb i wymagań rynku, konsekwentnie wprowadzamy innowacje - wyjaśnia Enric Carrera, dyrektor handlowy Comexi.
Jako firma uczestnicząca w targach K, największych na świecie targach przemysłu tworzyw sztucznych i gumy, Comexi będzie miała okazję przedstawić uczestnikom sposób, w jaki stosuje znacznie zrównoważone procesy z wykorzystaniem farb bezrozpuszczalnikowych na maszynach offsetowych i drukarkach fleksograficznych, w tym takie opcje jak druk WB (wodny) i EB (Electron beam).
Dodatkowo, odpowiadając na twierdzenie o zrównoważonym rozwoju, powłoki na bazie wody stają się niezwykle popularne w przypadku nadchodzących struktur opakowań. Dostarczamy unikalne rozwiązania w zakresie aplikacji powłok wodnych na papier i folię, które znacząco zmniejszają wpływ na środowisko - mówi Albert Chicote, Dyrektor Działu Laminacji w Comexi.
Ponadto Comexi kładzie duży nacisk na automatyzację procesu laminacji, dlatego też zaprezentuje to, co od lat jest najbardziej nagradzaną i zaawansowaną technologią w maszynach bezrozpuszczalnikowych - system Closed-Loop, który wraz z Grupą Synaptik zapewnia najwyższą niezawodność nakładania powłoki w trakcie pracy bez jakiejkolwiek interwencji człowieka.
Automatyzacja i rozwiązania z wartością dodaną
Comexi dostarcza „najbardziej zaawansowane maszyny do cięcia i przewijania, badając i wprowadzając innowacje, aż do zaspokojenia najbardziej wymagających potrzeb naszych klientów i konsumentów końcowych. Oferujemy różne procesy z wartością dodaną związane z tymi maszynami, takie jak laser w linii i rozwiązania w zakresie obsługi rolek po cięciu”. Jak twierdzi producent, laser Comexi to rewolucja w branży opakowań elastycznych. System obróbki laserowej w linii może być zintegrowany z maszynami do cięcia wzdłużnego Comexi. Jest to kluczowa technologia odróżniająca, która optymalizuje produkcję i podąża za najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i trendami rynkowymi. Kontrola, precyzja i szybkość mogą najlepiej określić to innowacyjne narzędzie, które pozwala na dostosowanie do potrzeb klienta, zróżnicowanie, a jednocześnie wykonuje szeroki zakres zastosowań i wykończeń. Firma Comexi oferuje możliwość automatyzacji każdej operacji, która ma miejsce po przewijaniu i cięciu, takiej jak transport, etykietowanie, ważenie, pakowanie w worki i układanie na paletach. Dzięki rozwiązaniom dostosowanym do potrzeb Comexi wspiera swoich klientów w stawianiu czoła największemu wyzwaniu tej ery w branży opakowań giętkich: brakowi wykwalifikowanych operatorów i trudnościom w zatrzymaniu talentów.
Digiflex: Rozwiązanie, które sprawia, że każde opakowanie jest niepowtarzalne
Uczestnicy targów K będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć nową maszynę Digiflex, rozwiązanie Comexi w zakresie druku cyfrowego dla opakowań elastycznych i etykietowania na coraz bardziej wymagającym rynku. Jest to cyfrowa maszyna do druku zmiennych danych, która oferuje niezwykle wysokie prędkości druku, znakomite efekty jakościowe, a także najwyższy poziom wydajności i produkcji. Digiflex to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, które obejmuje integrację procesów utwardzania, kontrolę naprężenia, rejestrację druku, obróbkę koronową oraz system inspekcji wideo.
Comexi Digiflex wykorzystuje farby o niskiej migracji, odpowiednie do druku opakowań żywności; oferuje doskonałe wyniki w odniesieniu do testów jakościowych (taśma, etanol, zarysowania). Maszyna daje możliwość druku dwustronnego bez aktywowania, a także druku na materiałach wstępnie zadrukowanych. Digiflex, jako że jest to maszyna cyfrowa, jest wydajnym rozwiązaniem ze względu na możliwość skrócenia czasu przygotowania do druku. Może osiągnąć maksymalną prędkość 220 m/min, zmniejszyć ilość odpadów materiałowych i poprawić czas realizacji zamówienia. Ponadto maszyna oferuje wysoką jakość druku o rozdzielczości do 1200x1200 dpi, minimalny rozmiar kodu 8x8 mm, a także spójność druku i rejestracji.
Opracowano na podstawie informacji firmy Comexi