Absolut Mosaik w wyjątkowej limitowanej butelce
21 Mar 2024 12:40

Firma Ardagh Glass Packaging-Europe (AGP-Europe), działająca w ramach Ardagh Group, ściśle współpracuje z The Absolut Group, wypuszczając co roku nową limitowaną edycję butelek na wódkę Absolut. Najnowszy projekt, Absolut Mosaik, powstał we współpracy z brytyjskim artystą Olly Alexandrem, piosenkarzem, autorem tekstów, aktorem i działaczem społecznym.

Szklane butelki dostępne w dwóch pojemnościach (0,7 l i 1 l) posiadają niezwykły żebrowany wzór w szkle, z wklęsłym obszarem etykiety zawierającym odważny mozaikowy wzór i markę Absolut. AGP-Europe stworzyła żebra i płetwy na szkle z pomocą oprogramowania 3D i wykorzystała rzeźbione tłoczenia, aby zmiękczyć wzór na całej linii butelki.
Katharina Chemnitz, projektantka produktu AGP-Europe, wyjaśnia jedno z wyzwań związanych z opracowaniem wzoru gotowej szklanej butelki: Przednia etykieta, która jest głównym obszarem wydruku mozaiki, pierwotnie wystawała z butelki, co czyniło ją potencjalnym punktem styku na linii produkcyjnej. Aby sprostać temu wyzwaniu, obszar etykiety został starannie zaprojektowany w ramach wklęsłej, zakrzywionej powierzchni, idealnie obramowanej otaczającym wzorem żeber.

Deb Dasgupta, globalna wiceprezes ds. marketingu w Absolut Vodka, komentuje: Absolut Mosaik, jako element wartości marki Born to Mix, to nasza najnowsza premiera, która reprezentuje ciągłe zaangażowanie Absolut w celebrowanie siły różnorodności. Głęboko zakorzenione w DNA Absolut, stanowi nasze zaproszenie dla wszystkich do dokonywania pozytywnych zmian poprzez tworzenie połączeń ponad różnicami. Tętniąca życiem, kolorowa butelka zaprojektowana przez Olly'ego Alexandra jest doskonałym ucieleśnieniem tego, jak wszyscy jesteśmy częścią większej całości w społeczeństwie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ardagh Glass Packaging – Europe