Agfa Graphics na konferencji poświęconej przemysłowym rozwiązaniom inkjetowym
8 Oct 2014 10:41

W dniach 30 września – 1 października w Düsseldorfie odbyła się premierowa edycja The Inkjet Conference (TIC) – zorganizowanego przez stowarzyszenie ESMA spotkania, poświęconego przemysłowym zastosowaniom techniki inkjet UV. Wzięli w niej udział najważniejsi gracze na tym niezwykle perspektywicznym rynku, wśród których nie zabrakło Agfa Graphics (od tego roku firma jest członkiem ESMA). Organizacja zrzesza producentów specjalistycznych rozwiązań, znajdujących zastosowanie w sitodruku, druku cyfrowym i fleksografii. Obecni na konferencji przedstawiciele Agfa Graphics zaprezentowali jej bogate portfolio specjalistycznych atramentów przemysłowych, skierowanych do firm z tego segmentu rynkowego.

Zgodnie z deklaracjami złożonymi podczas ubiegłorocznych targów InPrint w Hanowerze, Agfa Graphics chce być partnerem pierwszego wyboru dla integratorów systemowych, którzy pracują nad różnymi rozwiązaniami wykorzystującymi technikę inkjet UV. W związku z tym koncentruje swoje działania także na najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie, obejmujących m.in. rozwiązania kompatybilne z technologią LED, aplikowaniem koloru białego, wstępnym utrwalaniem międzyprzebiegowym itd.

Dzięki wieloletnim doświadczeniom w zakresie tworzenia i wdrażania technologii kolorystycznych oraz bogatemu know-how w obszarze wykorzystywania zjawiska dyspersji, Agfa Graphics posiada wszelkie kompetencje niezbędne do tworzenia receptur dedykowanych specjalistycznym systemom drukującym oraz różnorodnym aplikacjom końcowym. Są wśród nich m.in. atramenty do zastosowań dekoracyjnych oraz do produkcji opakowań i etykiet. Opracowane przez Agfa Graphics atramenty o niskim stopniu migracji zostały wyróżnione przez stowarzyszenie European Digital Press Association nagrodą EDP 2014 w kategorii rozwiązań najbardziej przyjaznych środowisku. Wręczono ją podczas tegorocznych targów Fespa w Monachium.

M.in. te zagadnienia poruszył w swoim wystąpieniu, przygotowanym z myślą o uczestnikach TIC, Marc Graindourze – Business Development Manager w dziale atramentów przemysłowych Agfa Graphics. Podkreślał przy tym znaczenie zintegrowania samego atramentu w ramach kompletnego rozwiązania drukującego.

„Nasze atramenty znane są ze swojej wysokiej jakości i stabilności, zwłaszcza w odniesieniu do rygorystycznych wymogów poszczególnych aplikacji. Konferencja TIC była znakomitą okazją, by zademonstrować je szerszemu gremium odbiorców, reprezentujących różne branże i oczekujących różnych zastosowań końcowych” – mówi Marc Graindourze.

Na stoisku Agfa Graphics chętni mogli zapoznać się z próbkami wykonanymi z udziałem różnych atramentów przemysłowych, produkowanych przez firmę. Nie zabrakło również dyskusji uczestników konferencji z obecnymi w Düsseldorfie przedstawicielami Agfa Graphics na temat nowych projektów i aplikacji.

Przemysław Arabski, szef polskiego działu inkjetowego Agfa Graphics dodaje: „Konferencja TIC była znakomitą okazją do rozpowszechnienia wiedzy na temat naszych rozwiązań w obszarze atramentów przemysłowych. Warto bowiem podkreślić, że Agfa Graphics – poza stale rozszerzanym portfolio wielkoformatowych ploterów oraz przeznaczonymi do nich atramentami– wytwarza również specjalne serie atramentów do zastosowań stricte przemysłowych. Co więcej, obecnie już jeden na sześć produktów zadrukowywanych w technice inkjet UV powstaje z udziałem atramentów Agfa Graphics. Mamy nadzieję, że w najbliższych latach odsetek ten będzie wzrastał”.

Źródło: Agfa Graphics