Amcor i Bemis: gigant w sektorze opakowań konsumenckich
9 Aug 2018 09:42

 

 

Podpisanie strategicznej fuzji, w ramach której Amcor przejął firmę Bemis za kwotę 6,8 mld dolarów, prowadzi do powstania globalnego lidera w sektorze opakowań konsumenckich. Wspólne obroty obu firm ocenia się na 13 mld dolarów.

 

Ron Delia, dyrektor generalny Amcor, tak komentuje połączenie: „Strategiczne przesłanki do takiej decyzji i korzyści finansowe przemówiły do akcjonariuszy obu firm. Jesteśmy przekonani, że dla obu przedsiębiorstw jest to właściwa decyzja podjęta w stosownym czasie, która pozwoli wszystkim akcjonariuszom uczestniczyć w wyjątkowej szansie tworzenia wartości dodanej. Amcor uznaje opakowania giętkie w obu Amerykach za swój priorytet rozwoju, a ta transakcja stanowi dla firmy duży krok naprzód w tym regionie.”

 

Zdaniem Williama F. Austena, prezesa i dyrektora generalnego firmy Bemis, połączenie jego firmy z Amcor ma charakter transformacyjny, łącząc dwie organizacje o uzupełniających się ofertach w lidera na rynku opakowań. „Wierzymy, że takie połączenie (…) zapewni korzyści wszystkim akcjonariuszom. Skorzystają również nasi pracownicy, stając się częścią większej i bardziej globalnej organizacji (…). Dodatkowo taka fuzja umożliwi nam zaoferowanie wszystkim klientom, na poziomie globalnym, regionalnym i lokalnym, najbardziej atrakcyjnej wartościowo oferty w tym sektorze, dzięki jeszcze szerszej gamie produktów, ich większemu zróżnicowaniu oraz poprawionym możliwościom operacyjnym, jednocześnie wzmacniając rozległą bazę produkcyjną Bemis w USA oraz jej możliwości w zakresie technik materiałowych i innowacji.”

 

Ron Delia dodał: „Amcor i Bemis mają wiele wspólnego, począwszy od chwalebnej historii sięgającej ponad 150 lat wstecz. Obie firmy opierają działalność na ugruntowanych wartościach, wspólnym poświęceniu dla innowacyjności oraz opakowań o wartości dodanej, mogą się też pochwalić utalentowanym kierownictwem. Zawsze mieliśmy duży szacunek dla Bemis i jesteśmy podekscytowani, że zespół z Wisconsin przystępuje do Amcor.”

 

Na podstawie informacji Amcor opracował TK