Amcor inwestuje w „optymalną elastyczność”
30 Mar 2017 12:49

Firma Amcor Flexibles rozpoczyna ambitną strategię rozwoju druku dla przemysłu farmaceutycznego w Europie. Pierwsza z inwestycji w nowoczesne maszyny drukujące jest dedykowana przede wszystkim rynkowi farmaceutycznemu w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Niemczech. Moduł UV Flexo zostanie zainstalowany w Amcor Flexibles Kreuzlingen (Szwajcaria), a możliwość cyfrowego zadruku w Amcor Flexibles Cramlington (UK).

Uruchomienie obu nowych inwestycji zaplanowane jest już na 2017 rok, dzięki doświadczeniu zdobytemu w trakcie realizacji inwestycji w fabryce w Alzira w Hiszpanii dotyczącej zadruku cyfrowego.

Luca Zerbini, wiceprezes ds. marketingu w dziale R&D and Sustainability, skomentował: „Te inwestycje to odpowiedź na bieżące potrzeby rynku farmaceutycznego, wymagające krótkich serii produkcyjnych oraz krótszego czasu dostawy przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i redukcji rezerw.”

Nowe maszyny drukujące znakomicie rozszerzają zakres obsługi i wsparcia technicznego klienta w obydwu fabrykach. Przejście do technologii cyfrowej jest zasadniczym krokiem, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku oraz rosnącym oczekiwaniom stawianym przez leki spersonalizowane.

„W związku z wprowadzanymi zmianami chcemy zrewidować tradycyjny model dostaw, aby zapewnić optymalną elastyczność i konkurencyjność na rynku” - mówi Paul Vega, wiceprezes działu biznesowego Pharma and Medical EMEA. „Nowe inwestycje to efekt wieloletniego zaangażowania w rozwój druku dla przemysłu farmaceutycznego oraz odpowiedź na potrzeby klientów. Planujemy kolejne inwestycje w przyszłości.”

Źródło: Amcor Flexibles