Amcor kupił firmę Deluxe Packages
5 Jan 2016 11:20

Firma Amcor poinformowała w dniu dzisiejszym o zakupie – za kwotę 45 mln dolarów - przedsiębiorstwa Deluxe Packages działającego w sektorze opakowań giętkich. Przejęty biznes zostanie włączony w skład nowo formowanej grupy biznesowej Flexibles Americas.

Deluxe jest właścicielem jednej dobrze zarządzanej fabryki, wyposażonej w nowoczesne technologie, posiadającej duże możliwości rozwoju oraz wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, która mieści się w Yuba City w północnej Kalifornii. Firma osiąga obroty rzędu 42 mln dolarów i dostarcza wysokiej jakości opakowania giętkie klientom z segmentu świeżej żywności i przekąsek.

Ron Delia, dyrektor generalny Amcor, powiedział: „Ameryka Północna to atrakcyjny region dla opakowań giętkich, a to przejęcie stanowi doskonałą okazję do przyspieszenia przynoszącego zyski wzrostu. Wraz z Deluxe Packages, oferta dla klientów Amcor w zakresie specjalistycznych opakowań na żywność wzmacnia się (…). Ta umowa wzmocni rozwój w priorytetowych segmentach i zapewni wysokie zyski.”

Na podstawie informacji firmy Amcor opracował TK