Amerplast inwestuje w fabrykę w Grodzisku Mazowieckim
9 Jun 2015 10:55

Firma Amerplast przeprowadzi kolejną inwestycję w fabryce w Grodzisku Mazowieckim. To ważny krok na drodze do zdobycia pozycji największego producenta opakowań w Europie. Centralnym punktem programu inwestycyjnego, którego wartość wynosi około trzy miliony Euro, jest zakup najnowszej drukarki fleksograficznej Miraflex AM od Windmöller & Hölscher.

Nowa, wszechstronna i wysokojakościowa, 10-cio kolorowa maszyna drukująca Miraflex AM zostanie zainstalowana i wprowadzona do użytku w październiku 2015. Podniesie ona wydajność fabryki w Grodzisku Mazowieckim i pomoże firmie zaspokajać rosnące potrzeby klientów, zapewniając jednocześnie efektywność i elastyczność w realizacji zamówień.

Nowa inwestycja, nie tylko podniesie konkurencyjność fabryki w Polsce na rynku europejskim, ale będzie też korzystna z punktu widzenia klientów Amerplastu.

„Uważamy, że MIRAFLEX od Windmöller & Hölscher to obecnie najlepsza na rynku fleksograficzna maszyna drukująca, a jej parametry dobrze odpowiadają produktom z naszej oferty. Jest ona efektem najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie fleksografii, a produkowane przez nią wydruki są najwyższej dostępnej dziś jakości” - mówi Ari Olkinuora, dyrektor fabryki Amerplast w Polsce. „Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii będziemy też mogli w jeszcze większym stopniu ograniczyć zużycie energii i obniżyć ilość odpadów powstających podczas procesu drukowania” - dodaje Olkinuora.

„Firma Amerplast, tak samo jak Windmöller & Hölscher, przykłada najwyższą wagę do jakości produktów, standardu usług oraz ochrony środowiska. Cieszymy się więc, że mamy swój udział w jej rozwoju”, mówi Torsten Berding, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Windmöller & Hölscher, wiodącego światowego dostawcy maszyn i oprzyrządowania do produkcji opakowań elastycznych.

Amerplast, znana wcześniej jako Suominen Flexibles, jest jedną z największych w Europie drukarni fleksograficznych i jednym z największych producentów torebek plastikowych z nadrukiem wykonanym tą metodą. Jest też liderem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie opakowań oraz wiodącym producentem wysokiej jakości opakowań elastycznych dla artykułów szybkozbywalnych. Firma rozpoczęła budowę zakładu produkcyjnego w Grodzisku Mazowieckim w 1999 r. Stworzona od podstaw fabryka, już po kilku latach, stała się największym w Polsce i jednym z największych w całej Europie zakładem drukującym metodą fleksograficzną.

Źródło: Amerplast