Amerplast uruchomił nowoczesną maszynę fleksograficzną w Grodzisku Mazowieckim
11 Dec 2015 09:39

2 grudnia br. w zakładzie firmy Amerplast w Grodzisku Mazowieckim oficjalnie oddano do użytku nową, 10-kolorową maszynę fleksograficzną MIRAFLEX AM firmy Windmöller & Hölscher. To centralny punkt programu inwestycyjnego, którego wartość wynosi około 3 mln euro, i ważny krok Amerplast na drodze do zdobycia pozycji największego producenta opakowań w Europie. Nowa maszyna nie tylko podniesie konkurencyjność polskiej fabryki na rynku europejskim, ale będzie też korzystna z punktu widzenia klientów Amerplastu, zwiększając całkowitą zdolność produkcyjną firmy do 550 mln metrów rocznie.

„Druk jest bardzo ważnym elementem naszej przewagi konkurencyjnej” - powiedział Børge Kvamme, dyrektor generalny firmy Amerplast. „Nasi klienci – czołowe europejskie firmy konsumenckie – z myślą o budowaniu wizerunku marki coraz silniej koncentrują się na opakowaniach, zwiększając liczbę wzorów i wymagając coraz krótszych czasów realizacji. Jesteśmy zdeterminowani, by pozostać czołowym dostawcą usług druku w przemyśle, i dlatego zainwestowaliśmy w najlepszą maszynę drukującą dostępną na rynku, MIRAFLEX firmy Windmöller & Hölscher.”

W trakcie inauguracji Kvamme podziękował w imieniu Zarządu wszystkim, którzy przyczynili się do udanego i terminowego ukończenia projektu. Zwracając się do dyrektora projektu Jarosława Trochimiuka oraz jego zespołu, stwierdził: „Bardzo podobał mi się entuzjazm, który Pan i Pana zespół okazywali od pierwszego dnia, gdy przedstawiliście nam ten projekt. Jesteście doskonałym odzwierciedleniem wartości naszej firmy: zaangażowania, współpracy i proaktywności. Gorąco dziękujemy Wam za doskonale wykonaną pracę.”

Będąca przykładem najnowszej technologii maszyna drukująca MIRAFLEX zapewnia klientom znaczące korzyści, takie jak wyjątkowa jakość druku, najnowocześniejsza technologia narządu, przyjazna obsługa, wydajność, a także większą niezawodność zapewniana przez zdalny serwis 24/7.

„Druk opakowań giętkich ciągle się rozwija. Segment rośnie dzięki wszechstronności i wydajności, jakie oferuje, i wszystko wskazuje na to, że tak będzie również w przyszłości. Maszyna MIRAFLEX została stworzona z myślą o krótszych nakładach i większej elastyczności. To niezwykle kompaktowe urządzenie to doskonały przykład na to, jak uprościć narząd oraz zapewnić doskonały dostęp w zakresie działania i konserwacji” - powiedział Torsten Berding, dyrektor sprzedaży w Windmöller & Hölscher.

Na podstawie informacji firmy Amerplast opracował TK