Amerykańska ekspansja Cosmo Films
22 May 2015 13:30

Sandeep Dutta został niedawno wybrany prezesem amerykańskiego oddziału firmy Cosmo Films. Jego mianowanie stanowi integralny element strategicznego planu, którego celem jest wzmocnienie pozycji przedsiębiorstwa na rynku północnoamerykańskim. W niedalekiej przyszłości planowane są również kolejne działania na tym terenie.

Sandeep pracuje w Cosmo Films od 9 lat i w tym czasie z powodzeniem kierował kilkoma zespołami sprzedażowymi i produkcyjnymi. „W swojej nowej roli prezesa naszych amerykańskich działań będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu oraz wzmocnienie dostaw produktów i usług serwisowych” - powiedział Pankaj Poddar, główny dyrektor wykonawczy w firmie Cosmo Films. W wyniku wewnętrznej restrukturyzacji amerykańskie działy sprzedaży i marketingu są obecnie kierowane – odpowiednio - przez Chucka Thompsona oraz Eda Dorseya, którzy także mają wieloletnie związki z indyjską firmą. Do zespołu sprzedażowego obsługującego poszczególne regiony USA dokooptowano również 7-8 nowych pracowników.

Firma już zdążyła zainwestować 1 mln dolarów w rozbudowę swego zakładu Western Maryland Parkway w Hagerstown, który zajmuje się produkcją laminowanych na gorąco folii z BOPP, PET oraz nylonu. W jej ofercie znajdują się folie odporne na zadrapania, o strukturze lnu i aksamitu, o wysokiej wytrzymałości zgrzewu na gorąco i do cyfrowego zadruku. Zmiany w fabryce wpłyną na zwiększenie skali produkcji folii aksamitnych, używanych głównie do laminowania czasopism oraz opakowań luksusowych, a także rozpoczęcie produkcji wysokiej jakości poliestrowych folii odpornych na zwijanie się, przeznaczonych do produkcji plastikowych kart lojalnościowych i identyfikacyjnych oraz pocztówek. W przyszłości firma zamierza eksportować te produkty ze swej fabryki w USA, a także sprzedawać je na lokalnym rynku.

Na podstawie informacji Cosmo Films opracował TK