Aniflex wybiera technologię cyfrową Xeikon
2 May 2022 13:37

Firma Aniflex Głowacka Wojtaszek spółka jawna z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim jest jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze etykiet samoprzylepnych i opakowań w Polsce. Jej strategia rozwoju opiera się na konsekwentnym inwestowaniu w nowoczesne technologie druku, które zapewniają przewagę konkurencyjną i różnicują ofertę. To właśnie te cele przede wszystkim skłoniły firmę do podjęcia decyzji o zainstalowaniu pięciokolorowej cyfrowej maszyny inkjetowej Xeikon Panther PX3300.

Maciej Wojtaszek, współwłaściciel Aniflex (na zdjęciu stoi pośrodku), wyjaśnia: Inwestycja w nową maszynę Xeikon znacznie zwiększyła możliwości technologiczne naszego zakładu i pozwoliła nam wykorzystać potencjał sprzedaży w przypadku zamówień nisko- i średnionakładowych, a także skróciła czas realizacji zleceń – to wszystko pozwala nam utrzymać konkurencyjność.

Założona w 2003 r. firma przez lata inwestowała w rozwój organizacyjny, produkcyjny i technologiczny, a obecnie oprócz etykiet samoprzylepnych oferuje również zadruk etykiet termokurczliwych i opakowań giętkich. Duży nacisk kładziony jest również na poszerzanie oferty produktowej o innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają aktualnym trendom i potrzebom rynku. Należą do nich etykiety samoprzylepne drukowane na nowych materiałach ekologicznych oraz opakowania z technologią rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Model Panther PX3300 zastąpił starszą maszynę inkjetową, która była używana w tomaszowskim zakładzie od lat. Aniflex był zresztą jedną z pierwszych firm w branży, która zdecydowała się na inwestycję w druk atramentowy UV na etykietach. Wybór Xeikon ma – między innymi - unowocześnić produkcję i pozwolić firmie na podniesienie jakości druku.

Maciej Wojtaszek wyjaśnia, że przy wyborze nowej maszyny niezwykle ważne jest potwierdzenie, że potrafi ona drukować powtarzalne prace w najwyższej jakości bez konieczności każdorazowego wprowadzania na nowo parametrów zadania, jak również jej zdolność do błyskawicznej realizacji wielu SKU. Xeikon PX3300 spełnia oba te wymagania – i nie tylko. Pięciokolorowa maszyna (CMYK + biały) drukuje na podłożach o szerokości do 350 mm z maksymalną prędkością 50 m/min (ok. 990 m2/h). Dzięki zastosowaniu atramentów PantherCure firma Aniflex może dostarczać trwałe i odporne na ścieranie etykiety o wysokim połysku, a dzięki możliwości nakładania dwóch warstw białego atramentu - tworzyć atrakcyjne efekty dotykowe i haptyczne w trybie inline.

Xeikon PX3300 obsługuje szeroką gamę podłoży: PP, PE, PET, papier samoprzylepny, winyl, materiały metalizowane i przezroczyste clear-on-clear, i jest niezwykle przydatny w produkcji etykiet do zastosowań przemysłowych, chemicznych i domowych, a także na produkty kosmetyczne i ochrony zdrowia, na alkohol, piwo i inne napoje – wyjaśnia Michał Kuczkowski, kierownik ds. sprzedaży w dziale etykiet i opakowań Xeikon. W przypadku druku cyfrowego nie ma potrzeby tworzenia płyt drukowych, co obniża koszty i skraca czas realizacji. Dzięki zastosowaniu czujnika maszyny Xeikon mogą również drukować w ściśle określonym miejscu dodatkowe elementy służące personalizacji lub znakowaniu, a także uzupełniać wcześniej zadrukowane podłoża o nadruki cyfrowe.

Korzystając z oprogramowania Xeikon X-800 użytkownik może zwiększyć poziom automatyzacji procesu produkcji etykiet i kontroli poszczególnych etapów produkcji, a także tworzyć zabezpieczenia chroniące użytkownika końcowego w rodzaju kodów kreskowych EAN, kodów QR, DataMatrix lub innych rozwiązań typu track & trace.

Wprowadzenie do parku maszynowego najnowocześniejszej maszyny Xeikon PX3300 – w połączeniu z wcześniejszymi doświadczeniami zespołu Aniflex w zakresie druku atramentowego - pozwoliło tej firmie wkroczyć na kolejny poziom jakości produkcji. Nowe możliwości zapewnione przez tę inwestycję zostały docenione również przez klientów.

Jak podsumowuje Michał Kuczkowski: Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak nowoczesną firmę jak Aniflex. To rynkowy lider o dużej dynamice rozwoju, czego potwierdzeniem jest 13-krotne zdobycie tytułu Gazeli Biznesu przyznawanego przez Grupę Coface. Jej zespół realizuje wiele dodatkowych aktywności i dzieli się ciekawymi pomysłami, choćby w postaci webinariów na temat tworzenia i produkcji etykiet i opakowań. Firma edukuje swoich klientów, pokazując nieszablonowe projekty, nowe surowce, różne udoskonalenia i rozwiązania przyjazne środowisku. Jest to bardzo doświadczony i wymagający zespół, który często wyznacza wysokie standardy swoim dostawcom, w tym nam!.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon

Na fotografii (od lewej): Michał Kuczkowski z Xeikon, Maciej Wojtaszek, współwłaściciel Aniflex, oraz Łukasz Smok, szef produkcji, Aniflex.

error: Kopiowanie zabronione!