API pokaże przełomową folię TA na Labelexpo Europe
31 Aug 2015 13:10

Folia do tłoczenia na zimno TA to najbardziej wszechstronny z dostępnych na rynku produktów, zapewniający wyjątkową szczegółowość oddawania detali – nawet 3-punktowych czcionek – oraz możliwość pokrywania dużych powierzchni i uzyskiwania efektów połysku wysokiej jakości w odwzorowywaniu tekstu i grafiki. Folia może być również naddrukowywana, co pozwala projektantom opakowań i drukarzom tworzyć bezprecedensową liczbę metalicznych kolorów oraz efektów, m.in. wielokolorowych i półtonowych.

Dla wielu producentów foliowanie na zimno jest najlepszym sposobem nakładania metalicznych wykończeń na etykiety i opakowania, ponieważ ten proces wykorzystuje standardowe metody druku; jest to efektywna kosztowo oraz szybka w produkcji alternatywa dla tradycyjnego foliowania na gorąco. Dostępna w 9 odcieniach, folia TA jest rezultatem 3-letniej pracy działu badawczo-rozwojowego firmy API.

Richard Fowler, specjalista ds. wsparcia technicznego API, komentuje: „Wielu projektantów nie zdaje sobie sprawy, że ostatnie osiągnięcia w zakresie folii i technologii foliowania na zimno znacznie rozszerzyły dostępne możliwości. Nasza nowa folia TA zapewnia opakowaniom dodatkową głębię oraz jakość, dlatego jedynym limitem dla użytkowników staje się często wyłącznie ich wyobraźnia!”.

Will Oldham, dyrektor zarządzający API Foils, dodał: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej nowej folii TA oraz potencjału, jaki zapewnia markom szukającym sposobów na upiększenie swoich opakowań. Targi Labelexpo, gdzie odbędzie się jej premiera, to doskonałe miejsce dla projektantów, drukarzy oraz właścicieli marek na zapoznanie się zarówno z jej możliwościami, jak również z szeroką gamą naszych rozwiązań w zakresie folii, których celem jest wyjątkowe uszlachetnianie opakowań.”